N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

#SzczepimySię

Fundusze Europejskie dla turystyki

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
810
1232
3010
69496
31657
5374374

Górska wyprawa na Mogielicę 1170 m n.p.m.

W ramach promowania aktywnego wypoczynku oraz rozwijania zamiłowania do turystyki kwalifikowanej harcerze z Mucharza zorganizowali całodniową wyprawę na Mogielicę, najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego (1170 m n.p.m.).

Trasa prawie sześciogodzinej pieszej wędrówki wiodła zielonym szlakiem z Przełęczy Rydza - Śmigłego przez szczyt Mogielicy, i dalej niebieskim szlakiem do Jurkowa. Z mijanych polan (Mocurka, Wyżnikówka) i ze szczytu, gdzie znajduje się dwudziestometrowa wieża widokowa można było podziwiać wspaniałą panoramę Beskidu Wyspowego, Beskidu Sądeckiego, Pienin, Gorców i Tatr.

Do chwili refleksji, zadumy i czerpania radości z otaczającego nas piękna świata mogły skłonić słowa papieża Jana Pawła II „Wobec piękna gór czuję, że On jest... i wtedy zaczynam się modlić", umieszczone na krzyżu, wzniesionym kilkadziesiąt metrów od szczytu na pamiątkę wędrówek Ojca Świętego przez Mogielicę.

W tej całodniowej, sobotniej wyprawie uczestniczyli harcerze i instruktorzy 130 DSTH „Stu trzydziestu z Mucharza", 7 DH „Omega", 125 DH „Zośka", 4 DW „Cztery Żywoły", członkowie Klubu Fotograficznego „OKNO" oraz co ważne - osoby niezrzeszone – ponad pięćdziesięcioro zapalonych miłośników górskiego wędrowania. Turystów prowadził przewodnik beskidzki pan Tomasz Skowron.

To już kolejna górska wyprawa z Mucharza, której celem jest zdobycie Korony Beskidów, czyli najwyższych beskidzkich szczytów. Odbyły się już wycieczki na Wysoką (Pieniny), Czupel (Beskid Mały), obecna na Mogielicę (Beskid Wyspowy), a w listopadzie planowane jest wyjście na Turbacz (Gorce). Wycieczka w dużej mierze współfinansowana była przez Urząd Gminy w Mucharzu oraz Hufiec Ziemi Wadowickiej ZHP i z pieniędzy pochodzących z akcji zarobkowych prowadzonych przez harcerzy w ramach programu wspierania rozwoju sportu i turystyki. (D.Polan)

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Zwierzaki poszukują właścicieli

Gospodarka odpadami komunalnymi

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Ekomucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Rodzina 500+

Gminny Portal Mapowy

Kraina Jeziora Mucharskiego

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gminy Partnerskie

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW