N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

GOKiC Mucharz

100 lat niepodległości

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
768
824
2269
33292
26957
5720635

 

Poznajemy Małopolskę Zachodnią!

Jaszczurowianki z Laurem Babiogórskim

Jaszczurowianki z Laurem Babiogórskim

Kolejny Laur Babiogórski trafił do Gminy Mucharz. Zespół „Jaszczurowianki" został uhonorowany za kultywowanie tradycji Beskidu Małego – naszej Małej Ojczyzny.

W sobotę 19.12.2015 r. w ośrodku wypoczynkowym Totus Tuus w Zembrzycach odbyło się posiedzenie zarządu oraz uroczyste spotkanie przedświąteczne Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich, którego Gmina Mucharz jest aktywnym członkiem od 2009 roku.

Podczas gali starszy gazda stowarzyszenia p. Marek Listwan wespół z wójtem Gminy Mucharz p. Wacławem Wądolnym wręczyli Laur Babiogórski zespołowi i Kołu Gospodyń Wiejskich „Jaszczurowianki" z Jaszczurowej. Wyróżnienie przyznane zostało za całokształt działalności, twórczość muzyczną i promowanie regionalnego folkloru, za kultywowanie tradycji i dziedzictwa kulinarnego oraz za aktywny udział w przedsięwzięciach Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich, promocję lokalnych produktów, ziół i zdrowego żywienia. Podobny laur przyznano także orkiestrze "Rytm" ze Zembrzyc, która uświetniła muzycznie całą uroczystość.

Laur babiogórski - to odznaczenie ustanowione przez Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich dla zasłużonych dla dokumentowania przeszłości historycznej oraz rozwoju i promocji obszaru Babiej Góry. Wcześniej, w 2013 roku otrzymał go p. R. Kadela, a w 2014 – Dziecięca Ludowa Kapela „Kozinianie".

Opłatek SGB (foto R.Kadela)

 

 

 

Czytaj więcej...

EKO edukacja w Gminie Mucharz - nagrody

W dniu 28 listopada br. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu „EKO sztuka ze śmieci". Nagrody wręczyła Wójt Gminy Mucharz Renata Galara. Zapraszamy do galerii gdzie znajdują się zdjęcia nagrodzonych prac.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie pogodowe

Ostrzeżenia meteorologiczne: Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm. Termin: od: 2023-11-28 03:00 do: 2023-11-29 03:00

Czytaj więcej...

EKO edukacja w Gminie Mucharz - konkurs

W dniu 27 listopada 2023 r. w Urzędzie Gminy Mucharz, Komisja Konkursowa oceniła prace w konkursie „EKO sztuka ze śmieci".

Czytaj więcej...

Piknik Ekologiczny w Gminie Mucharz

W dniu 23 listopada 2023 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świnnej Porębie odbył się Piknik Ekologiczny, którego celem było podniesienie poziomu świadomości ekologicznej wśród mieszkańców Gminy Mucharz.

Czytaj więcej...

Gmina dobra do życia

Gmina Mucharz zajęła 1 miejsce w ogólnopolskim rankingu Serwisu Samorządowego PAP „Gmina dobra do życia" w kategorii „Gminy wiejskie i miejsko-wiejskie z miastem poniżej 5 tys. mieszkańców".

Czytaj więcej...

Czyste powietrze - wymiana kotłów

Przypominamy, że zgodnie z zapisami przyjętej w 2017 r. Uchwały Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 23 styczna 2017 r. konieczna jest wymiana bezklasowych kotłów na węgiel lub drewno. Zobacz więcej.

Czytaj więcej...

Kolejna droga do remontu - Bystrz

Kolejna droga na terenie Gminy Mucharz zostanie wyremontowana przy współpracy i dofinansowaniu 50/50 Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe Nadleśnictwo Sucha.

Czytaj więcej...

Gmina Mucharz ze środkami na Ekopracownię

Wójt Gminy informuje, że Gmina Mucharz otrzymała z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie dofinansowanie na utworzenie Ekopracowni w Świnnej Porębie.

Czytaj więcej...

GOKiC - zajęcia i imprezy

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Mucharzu serdecznie zaprasza do swoich świetlic dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów na zajęcia i imprezy - szczegóły na plakatach.

Czytaj więcej...

11 listopada 2023 w Mucharzu

11 listopada 2023 r. świętowaliśmy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Pod mucharskim Obeliskiem Niepodległości – co weszło już do tradycji – spotkali się mieszkańcy gminy Mucharz, by uczcić tę uroczystość.

Wyświetl starsze artykuły

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023