N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Jezioro Mucharskie

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
723
1212
2630
12573
21206
4341789

Projekty w gminie Mucharz

Projekty w gminie Mucharz

Panie z KGW z terenu Gminy Mucharz już wkrótce będą mogły pochwalić się nowym sprzętem kuchennym, który zakupiony zostanie dzięki realizacji projektów.

Nowy sprzęt kuchenny dla Kół Gospodyń w Jaszczurowej i Kozińcu

Panie z KGW z terenu Gminy Mucharz już wkrótce będą mogły pochwalić się nowym sprzętem kuchennym, który zakupiony zostanie dzięki realizacji projektów, dofinansowanych ze środków PROW 2014-2020 wdrażanych za pośrednictwem LGD „Gościniec 4 żywiołów". Przedstawicielki KGW same poczyniły starania o pozyskanie środków a osobowości prawnej użyczyli odpowiednio Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Jaszczurowej "Jawa Plus" oraz OSP z Kozińca. Autorem projektów i koordynatorem jest Wioletta Rupa ze Stowarzyszenia „KLEKS". Odpowiednia współpraca przedstawicieli w/w podmiotów dla dobra wspólnego odegrała tu duże znaczenie i tylko dzięki niej udało się pozyskać środki na sprzęt, który będzie służył mieszkańcom przez kilka kolejnych lat.

W okresie do stycznia do marca 2019 r. realizowane będą następujące projekty:

Zakup wyposażenia na potrzeby Regionalnej Kuchni "Kuźnia Smaku" oraz organizacja konkursu kulturalno – ekologicznego. Projekt zakłada utworzenie w Świetlicy Wiejskiej w Jaszczurowej Regionalnej Kuchni "Kuźnia Smaku", miejsca gdzie będzie można wytwarzać produkty lokalne, organizować szkolenia, warsztaty czy imprezy kulinarne. W ramach projektu zakupione zostaną odpowiednie sprzęty kuchenne min. zmywarka, patelnia, stoły, talerze, garnki, miski, noże, deski oraz regały i meble cateringowe. W projekcie zaplanowano także przeprowadzenie innowacyjnego konkursu ekologiczno - kulturalnego "Mistrz Kuchni Lokalnej" na wzór telewizyjnego programu "MasterChef". Partnerem projektu jest: KGW Jaszczurowa, GOKiC w Mucharzu oraz Stowarzyszenie „KLEKS" ze Świnnej Poręby. Całkowita wartość projektu to 39 635,45 zł. w tym wartość przyznanego dofinansowania to 35 671,00 zł.

Kuchnia smaków lokalnych - wyposażenie kuchni w Świetlicy Wiejskiej w Kozińcu oraz organizacja quizu ekologiczno – kulinarnego. W ramach projektu zaplanowany został zakup sprzętu kuchennego do lokalnej kuchni w Świetlicy Wiejskiej w Kozińcu, który umożliwi rozwój zainteresowań kulinarnych mieszkańców oraz przyczyni się do kultywowania i przekazywania lokalnych tradycji kulinarnych regionu. Zakupione zostaną min.: zmywarka, stoły, patelnia, trzon gazowy, garnki, meble, piec konwekcyjno – parowy, pojemniki GN. W ramach projektu odbędzie się także innowacyjny - Ekologiczno- kulinarny quiz dla dzieci. Partnerem projektu jest: KGW Inspiracje Kozińca, GOKiC w Mucharzu oraz Stowarzyszenie „KLEKS" ze Świnnej Poręby. Całkowita wartość projektu to 40 966,90 zł. w tym wartość przyznanego dofinansowania to 36 870,00 zł.

Wszystkie działania przeprowadzane w ramach w/w projektów będą dla mieszkańców bezpłatne. Projekty są finansowane na zasadzie refundacji. (W. Rupa)

Projekty współfinansowane są ze środków EFRROW otrzymanych za pośrednictwem
LGD „Gościniec 4 żywiołów" w ramach projektów grantowych realizowanych w ramach Poddziałania
„Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
„Zadania realizowane w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność dla obszaru
LGD „Gościniec 4 żywiołów" na lata 2014-2020".

Zobacz także:

Projekty LGD w gminie Mucharz (foto R. Kadela)

 

 

 

 

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Małopolska Izba Rolnicza

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Zespół Administracyjny Szkół

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: