N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Jezioro Mucharskie

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
770
660
1430
11861
22893
4319871

Ogłoszenie - Kleks

Lalki w strojach ludowych

Lalki, laleczki, kolorowe, piękne, wystrojone w stroje ludowe z różnych regionów Polski, przygotowane przez dzieci przy pomocy rodziców.

Lalki w strojach ludowych

Lalki, laleczki, kolorowe, piękne, wystrojone w stroje ludowe z różnych regionów Polski, przygotowane przez dzieci przy pomocy rodziców. Zadanie nie było łatwe - bo stroje należało przygotować z odpadów, ze śmieci, edukacyjne – bo każdy strój miał pochodzić z wybranego regionu Polski, i jeszcze dla odważnych – bo pracę trzeba było zaprezentować na scenie. Ale dzieci jak zawsze pokazały, że nawet z bardziej skomplikowanymi konkursami radzą sobie doskonale.

Prace konkursowe można było zobaczyć 28 listopada 2018 r. w Domu Kultury w Świnnej Porębie podczas rozstrzygnięcia konkursu ekologiczno - kulturalnego dla dzieci "Lalki w strojach ludowych". Konkurs skierowany był do dzieci z terenu gminy Mucharz, Stryszów, Lanckorona i Kalwaria Zebrzydowska. Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastyczno - technicznej, do przygotowania której potrzebna była stara lalka, którą następnie uczestnicy konkursu musieli ozdobić w strój ludowy charakterystyczny dla wybranego regionu Polski. Materiały użyte do wykonania pracy oraz lalka musiały pochodzić z odpadów, z przetwarzalnych śmieci. W skład jury konkursowego weszły przedstawicielki KGW ze Świnnej Poręby, Jaszczurowej i z Kozińca.

  • W konkursie I miejsce zdobyła – Zosia Sukiennik /Świnna Poręba
  • II miejsce – Max Jakubowski/ Lanckorona
  • III miejsce - Krystian Kubera / Koziniec

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie „KLEKS" ze Świnnej Poręby, które otrzymało dofinansowanie na zakup strojów ludowych dla trzech KGW z terenu Gminy Mucharz dla KGW Jaszczurowa, KGW Świnna Poręba i KGW „Inspiracje Kozińca".

Realizacja projektu przyczyni się do poprawy warunków sprzyjających aktywności kulturalnej. Nowe stroje będą bodźcem do jeszcze aktywniejszej działalności KGW, wzmocnią pozytywny wizerunek poszczególnych KGW, które z dumą i pasją kultywują miejscowe tradycje i zwyczaje nie tylko na terenie Gminy Mucharz ale także podczas dalszych wyjazdów kulturalnych.

Organizacja konkursu oraz zakup nowych strojów dla KGW to nie jedyny element projektu – dodatkowo zaplanowano także przeprowadzenie "ETNO warsztatów", których tematem były święta, tradycje i sztuka ludowa: były to "Warsztaty Dożynkowe", "Warsztaty Sobótkowe" oraz "Warsztaty Na Zielną".

Projekt pt. „Zakup strojów ludowych dla Kół Gospodyń Wiejskich, organizacja warsztatów rękodzielniczych, konkursu ekologiczno - kulturalnego oraz szkoleń i warsztatów ekologicznych" został współfinansowany ze środków EFRROW otrzymanych za pośrednictwem LGD „Gościniec 4 żywiołów". Całkowita wartość projektu to 37 530 zł., w tym pozyskane przez Stowarzyszenie „KLEKS" dofinansowanie to 33 777 zł.

Lalki w strojach ludowych (foto Kleks)


Informacja 1.10.2018 r.

Stowarzyszenia „KLEKS" ze Świnnej Poręby otrzymało dofinansowanie na zakup strojów ludowych dla trzech KGW z terenu Gminy Mucharz.

Nowe stroje ludowe dla KGW z Gminy Mucharz!

Stowarzyszenia „KLEKS" ze Świnnej Poręby otrzymało dofinansowanie na zakup strojów ludowych dla trzech KGW z terenu Gminy Mucharz. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ ich zakup to spory wydatek dla zazwyczaj skromnych budżetów działających KGW.

Nowe stroje ludowe zakupione zostaną dla KGW Jaszczurowa, KGW Świnna Poręba i KGW „Inspiracje Kozińca". Panie z poszczególnych Kół same wybrały wzory i fasony oczywiście przy uwzględnieniu charakterystycznych elementów kultury ludowej naszego regionu.

Realizacja projektu przyczyni się do poprawy warunków sprzyjających aktywności kulturalnej. Nowe stroje będą bodźcem do jeszcze aktywniejszej działalności KGW, wzmocnią pozytywny wizerunek poszczególnych KGW, które z dumą i pasją kultywują miejscowe tradycje i zwyczaje nie tylko na terenie Gminy Mucharz ale także podczas dalszych wyjazdów kulturalnych. Zakupione stroje będą służyły obecnym a także kolejnym pokoleniom naszej Małej Ojczyzny.

Nowe stroje dla KGW to nie jedyny element projektu – dodatkowo przeprowadzony zostanie konkurs ekologiczno - kulturalny dla dzieci "Lalki w strojach ludowych" oraz innowacyjne "ETNO warsztaty", których tematem będą święta, tradycje i sztuka ludowa: będą to "Warsztaty Dożynkowe", "Warsztaty Sobótkowe" oraz "Warsztaty Na Zielną".

Projekt pt. „Zakup strojów ludowych dla Kół Gospodyń Wiejskich, organizacja warsztatów rękodzielniczych, konkursu ekologiczno - kulturalnego oraz szkoleń i warsztatów ekologicznych" realizowany w okresie od września do grudnia 2018 r. został współfinansowany ze środków EFRROW otrzymanych za pośrednictwem LGD „Gościniec 4 żywiołów".

Całkowita wartość projektu to 37 530 zł., w tym dofinansowanie w wysokości 33 777 zł.

Projekt realizowany jest w ramach zadania pt. „Zakup strojów ludowych dla Kół Gospodyń Wiejskich, organizacja warsztatów rękodzielniczych, konkursu ekologiczno - kulturalnego oraz szkoleń i warsztatów ekologicznych" realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Świnnej Porębie „KLEKS" współfinansowanego ze środków EFRROW otrzymanych za pośrednictwem LGD „Gościniec 4 żywiołów" w ramach projektu grantowego pt. „Zakup strojów ludowych dla Kół Gospodyń Wiejskich, organizacja warsztatów rękodzielniczych, konkursu ekologiczno - kulturalnego oraz szkoleń i warsztatów ekologicznych" realizowanego w ramach Poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2014-2020.

„Zadanie realizowane w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność dla obszaru LGD „Gościniec 4 żywiołów" na lata 2014-2020".

Zobacz także:

 

 

 

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Małopolska Izba Rolnicza

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Zespół Administracyjny Szkół

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: