N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Jezioro Mucharskie

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
24
757
2633
16197
23951
4301314

Szanty na wiośle

Szanty na wiośle

Żeglarstwo stanowiące kiedyś jedynie odmianę transportu, dziś jest dyscypliną sportów wodnych oraz rodzajem turystyki i rekreacji. Obecność jeziora w powiecie wadowickim stwarza nowe możliwości dla jego mieszkańców, jednak nie utożsamiają się oni jeszcze z tym nowym obszarem.

Kultura i tradycja marynistyczna są dla większości mieszkańców obce. Chcemy to zmienić prezentując szanty i promując je jako nową formę aktywności zarówno dla miłośników żeglarstwa jak i osób, które jeszcze z żeglarstwem nie miały styczności.

Kurs będzie okazją do zapoznania się z tradycją żeglarską i pokochaniem jej. Dla uczestników kursu będzie to również szansa zdobycia nowych lub doskonalenia wcześniej nabytych umiejętności gry na popularnym i lubianym instrumencie, jakim jest gitara. Podczas kursu, uczestnicy zapoznają się z podstawami muzyki, będą mogli nauczyć się zapisu muzycznego, gry w różnych tonacjach, technik gry na instrumencie, a także śpiewu.

Muzyka łagodzi obyczaje, ale jest też językiem przekraczającym wszelkie bariery. Proponowany przez nas kurs będzie miał silne walory integracyjne, łącząc uczestników poprzez wspólne muzykowanie. Takie też było pierwotnie zadanie szant. Jako pieśni żeglarzy i marynarzy, śpiewane były podczas pracy w celu synchronizacji czynności wykonywanych przez grupy żeglarzy, stosowane wtedy, gdy na dany znak trzeba było jednocześnie użyć dużej siły wielu osób, lub pomagały w wykonywaniu długich i monotonnych, ale rytmicznych czynności. Śpiewali je sami wykonujący pracę, a jeśli była taka potrzeba – ton nadawał szantymen, a odpowiadał chór pracujących. Taki charakter będzie miał nasz kurs, pomagając stworzyć nowe środowisko miłośników żeglarstwa wokół jeziora.

Sam kontakt z muzyką i nauka nowych umiejętności to fantastyczna szansa rozwoju zarówno intelektualnego jak i osobistego. Gra na instrumencie wymaga wytrwałości, systematyczności i samodyscypliny. Przekłada się to na budowanie siły charakteru, która jest niezbędna by osiągnąć sukces w każdej dziedzinie życia. Osoby uczestniczące w kursie będą mogły rozwijać się w tym właśnie kierunku przy wsparciu grupy, w miłej i twórczej atmosferze.

Niezależnie od aspiracji, wcześniejszego doświadczenia oraz wieku, muzykowanie może być dla każdego szansą na nowe życiowe doświadczenie, odnalezienie nowej pasji i rozwój. To wielka przygoda, spotkanie z ciekawymi ludźmi, to także poznawanie i pokonywanie własnych słabości, wychodzenie ze swojej strefy komfortu i tworzenie nowej rzeczywistości.

Udział w projekcie skierowany jest do wszystkich mieszkańców powiatu wadowickiego.

Warunkiem uczestnictwa w kursie jest spełnienie łącznie poniższych warunków:

  • Miejsce zamieszkania, powiat wadowicki
  • Ukończone 14 lat
  • Własna gitara klasyczna lub akustyczna

Kurs to 10 spotkań, łącznie 900 minut wspólnego muzykowania. Zapraszamy do zapisów, liczba miejsc ograniczona !!!

Zobacz także:

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Zespół Administracyjny Szkół

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: