N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Harcerze pomogą - tel. 509 111 662

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
506
674
2838
7419
27295
4569894

Bangistan w Zagórzu

W Zagórzu i na stacji benzynowej w Jasczurowej przez dwa dni kręcono sceny do polsko-indyjskiej komedii sensacyjnej - filmu „Bangistan".

Na terenie Małopolski od dłuższego czasu trwają zdjęcia do filmu fabularnego produkcji polsko-indyjskiej „Bangistan", realizowane przy współpracy z Krakowską Komisją Filmową oraz Alvernia Studios. W głównych rolach zobaczymy gwiazdy indyjskiego kina Ritesha Deshmukh i Pulkita Samrat oraz polskich aktorów Tomasza Karolaka, Annę Wendzikowską, Martę Żmudę Trzebiatowską, Andrzeja Blumenfelda, Janusza Chabiora i Cezarego Pazurę.

Jest to pierwszy film powstający w koprodukcji polsko-indyjskiej. Indyjski bollywood jest jednym z największych producentów filmowych w Indiach i jednym z największych ośrodków produkcji filmowej na świecie. Premierę przewidziano na 2015 rok.

Część scen nagrywano na moście drogowym na rzece Skawie w Zagórzu, 24 i 25 sierpnia 2014 oraz na stacji benzynowej w Jaszczurowej (przy drodze krajowej nr 28). Most w Zagórzu stał się świadkiem filmowego poślizgu i kraksy samochodu policyjnego. Brali w niej udział kaskaderzy oraz aktorzy indyjscy. Na stacji benzynowej pojawili się już polscy aktorzy – Tomasz Karolak i Bilguun Ariunbaatar. Kręcono tu do późnych godzin wieczornych sceny przed grill barem. W ich trakcie aktorzy wyszli do publiczności, pojawiły się autografy, a p. Tomasz Karolak otrzymał pamiątkę z nad Jeziora Mucharskiego z rąk p. Teresy Chmielarz-Bryndza, inspektora ds. promocji Gminy Mucharz.

Gmina Mucharz i jej krajobrazy już po raz drugi w ostatnim czasie stały się filmową scenerią. W sierpniu 2010 roku kręcono tu zdjęcia do etiudy „Wierność" w reżyserii Darii Woszek. Tłem wydarzeń były stacja kolejowa w Skawcach, dworek Tetschlów w Jaszczurowej oraz most w Zagórzu. W śród aktorów biorących udział w zdjęciach byli: Radosław Krzyżowski (znany z serialu „Na dobre i na złe") oraz dwaj młodzi aktorzy (ratownicy z serialu „Przystań") Bartosz Gelner i Mateusz Janicki. Jak mówiła wtedy kierownik produkcji etiudy Pani Anna Zajączkowska – „specyfika i urok klimatu Mucharza są tak niepowtarzalne, że zdecydowaliśmy się na zdjęcia u Państwa". Także ekipa "Bangistanu" podkreślała znakomite walory krajobrazowe i przyrodnicze oraz świetne usytuowanie obiektów, na których przyszło im kręcić w naszej gminie.

W tym miejscu serdecznie dziękujemy p. Markowi Grochowskiemu, kierownikowi produkcji ze strony polskiej, za informacje i umożliwienie wykonania fotografii na planach filmowych „Bangistan-u". (RK)

Bangistan w Zagórzu (foto R. Kadela)

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Ekointerwencja

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska