N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Harcerze pomogą - tel. 509 111 662

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
566
674
2898
7479
27295
4569954

Kompetencje kluczowe

Kompetencje kluczowe

19 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Świnnej Porębie oraz w Szkole Podstawowej w Jaszczurowej zakończyła się realizacja dwuletniego projektu „Kompetencje kluczowe – kluczem do sukcesu".

Celem projektu było kształcenie u uczniów podstawowych kompetencji kluczowych w zakresie przedmiotów przyrodniczych i matematyki, a także kompetencji informatycznych, ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności programowania. Wymiernym efektem projektu jest podniesienie jakości pracy w szkołach, które go realizowały.

W trakcie realizacji zadań projektowych co tydzień w blokach dwugodzinnych odbywały się zajęcia z matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii, przyrody, kółko szachowe, oraz zajęcia z programowania z wykorzystaniem zestawów LEGO MINDSTORMS i Scratch. Podczas zajęć uczniowie pracowali metodą eksperymentu, wykorzystując materiały edukacyjne z platform: Akademia Uczniowska, Scholaris, Eduscience. Doskonalili umiejętności ICT związane z wyszukiwaniem materiałów oraz rozwiązywaniem testów online. Wykorzystywali pomoce dydaktyczne zakupione w ramach projektu. Nauczyciele uczący przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, edukacji wczesnoszkolnej oraz informatyki mieli możliwość uczestniczenia w licznych szkoleniach.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach. Efekty udziału w nich można było zaobserwować już w trakcie trwania projektu. Analiza wyników nauczania na zakończenie roku szkolnego – wyższe wyniki klasyfikacyjne, udział w licznych konkursach zewnętrznych i wysokie osiągnięcia są tego potwierdzeniem. (B. Polak)

Kompetencje kluczowe – kluczem do sukcesu (foto SP Świnna Poręba, R. Kadela)

 

 

 

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Ekointerwencja

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska