N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Jezioro Mucharskie

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
284
643
2110
35082
32946
4230637

Projekt e-Mocni

Projekt e-Mocni

Zapraszamy mieszkańców gminy Mucharz na bezpłatny kurs komputerowy w ramach projektu "e-Mocni, cyfrowe umiejętności, realne korzyści"


Rozpoczęcie kursu zaplanowano na 21 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Świnnej Porębie. Szkolenia są przeznaczone dla osób pełnoletnich.

Zapisy prowadzą:

Piotr Koźbiał

 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
 • tel. 33 876 14 86

Elżbieta Sikora

 • tel. 510 284 303

 


POPRZEDNIE KURSY

Świnna Poręba, kwiecień 2018

Trwa następna edycja kursu komputerowego realizowanego w ramach projektu „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści". Komputery, tablety, telefony komórkowe są dziś wszechobecne a sprawne posługiwanie się nimi może ułatwić nasze życie – tak zawodowe, jak i prywatne. Zakupy, płacenie rachunków, dostęp do materiałów edukacyjnych, oglądanie filmów czy słuchanie muzyki – to wszystko umożliwia internet.

Aby z tego korzystać, trzeba wiedzieć, umieć i chcieć. Tym razem Panie z Kozińca zdecydowały się na udział w kursie komputerowym. Przypominamy, że udział w szkoleniu jest dla mieszkańców bezpłatny. Kolejne edycje szkoleń w czerwcu. (E. Sikora)

Gmina Mucharz w projekcie e-Mocni


Świnna Poręba, 19 lutego 2018 r. (w poniedziałek) o godz. 16.00

Zapraszamy mieszkańców Świnnej Poręby, Kozińca i Jamniaka na bezpłatny kurs komputerowy z wykorzystaniem internetu, który odbędzie się w okresie ferii zimowych w sali informatycznej w Szkole Podstawowej w Świnnej Porębie. Rozpoczęcie kursu: 19 lutego 2018 r. (w poniedziałek) o godz. 16.00.

Szkolenia są przeznaczone dla osób pełnoletnich.

Zapisy telefonicznie prowadzi:

 • Elżbieta Sikora, tel. 510284303
 • Piotr Koźbiał, w Urzędzie Gminy w Mucharzu w pokoju nr 14

 


Jaszczurowa, 18.12.2017

Tym razem same Panie w Jaszczurowej zdecydowały się na udział w kursie komputerowym z zakresu zwiększania kompetencji cyfrowych, realizowanym w ramach projektu "e-Mocni, cyfrowe umiejętności, realne korzyści".

Przypominam, że udział w szkoleniu jest dla mieszkańców bezpłatny. Realizowany w miejscu zamieszkania. Na uczestników czeka słodki poczęstunek oraz notatnik z długopisem. Na zakończenie uczestnicy otrzymują zaświadczenie o odbytym szkoleniu.

Zapraszamy zainteresowane osoby do zapisywana się na kolejne edycje szkoleń. Następny kurs planujemy podczas ferii zimowych w lutym 2018 r. w Świnnej Porębie.

Gmina Mucharz w projekcie e-Mocni


Informacja, 27.11.2017

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Jaszczurowej do udziału w bezpłatnym kursie „Pierwsze kroki z komputerem" oraz mającym na celu zwiększenie cyfrowych umiejętności przydatnych w życiu codziennych. Planowany termin rozpoczęcia szkolenia to 27 listopada 2017 r. godz. 17.30 w sali informatycznej w Szkole Podstawowej w Jaszczurowej

Zapewniamy:

 • Małe grupy szkoleniowe 6-7 osobowe;
 • Dla każdej osoby stanowisko komputerowe;
 • Możliwość wyboru tematu szkoleń z zakresu kompetencji cyfrowych;
 • Poczęstunek i materiały biurowe;
 • Kameralne warunki i miłą atmosferę;
 • Możliwość indywidualnych konsultacji.

O przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń. Szkolenia są dla osób pełnoletnich. Zapisy telefonicznie lub osobiście prowadzi:

 • Teresa Chmielarz-Bryndza w Urzędzie Gminy w Mucharzu pok. Nr 14, tel. 33 876 14 83, wew. 24.

Kurs potrwa do 08 grudnia 2017 r, a zajęcia będą odbywały się trzy razy w tygodniu w godzinach popołudniowych.
. Ekspansja nowych technologii oraz rosnące możliwości ich stosowania w różnych sytuacjach życiowych sprawiają, że rozwój umiejętności cyfrowych nabiera szczególnego znaczenia. Komputery, tablety, telefony komórkowe są dziś wszechobecne a sprawne posługiwanie się nimi może ułatwić nasze życie – tak zawodowe, jak i prywatne. Zakupy, płacenie rachunków, dostęp do materiałów edukacyjnych, oglądanie filmów czy słuchanie muzyki – to wszystko umożliwia internet.
Aby z tego korzystać, trzeba wiedzieć, umieć i chcieć.

Projekt „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści” realizowany jest przez Fundację Aktywizacja w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Polskim Związkiem Głuchych Oddział Łódzki i Fundacją Instytut Rozwoju Regionalnego, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”). Celem projektu jest zwiększenie w okresie 01.12.2016 – 31.07.2019 r. umiejętności korzystania z Internetu, w tym e-usług publicznych 18 265 osób dorosłych zamieszkujących na obszarze 101 gmin z terenu całej Polski. Budżet projektu 15 325 865,50 PLN (w tym dofinansowanie projektu z UE: 14 582 945,80 PLN.)


Informacja, październik 2017

Od września mieszkańcy Mucharza i Skawiec zgłębiają tajniki możliwości jakie daje korzystanie z komputera i ułatwienia wynikające z korzystania z Internetu. Już wiedzą, że cyfrowe umiejętności, to realne korzyści.

Na bezpłatnych szkoleniach uczą się jak przez Internet sprawdzić stan konta, zrobić przelew czy założyć lokatę. Jak znaleźć najtańszą ofertę, a potem zrobić zakupy z dostawą do domu. To tylko przykładowe tematy szkoleń, które realizowane są w ramach projektu „e-Mocni, cyfrowe umiejętności, realne korzyści"

Zapraszamy chętnych do zapisywania się na drugi kurs, który ruszy jeszcze w październiku b.r. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 • Zapisy w Urzędzie Gminy w Mucharzu prowadzi Teresa Chmielarz-Bryndza tel. 33 876 14 83, wew.24

Gmina Mucharz w projekcie e-Mocni

 


Informacja, 25.09.2017

Rozpoczynamy kurs komputerowy w Mucharzu. Pierwsze zajęcia już dziś 25.09.2017 r. o godz. 17.30 w Szkole Podstawowej w Mucharzu, następne w czwartek i piątek. Serdecznie zapraszamy!

Trwa następna edycja kursu komputerowego realizowanego w ramach projektu „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści". O tym, że na naukę nigdy nie jest za późno, zaświadczyć może uczestnik kursu, który w wieku 79 lat z wielką pasją i zaangażowaniem zdobywa cyfrowe umiejętności.

Również pięknym świadectwem jest wspieranie współmałżonka w odkrywaniu nowej dziedziny wiedzy i wprowadzania w cyfrowy świat.

Gmina Mucharz w projekcie e-Mocni


Za nami pierwsze szkolenie z zakresu rozwoju kompetencji cyfrowych mieszkańców naszej gminy, które miało miejsce w Szkole Podstawowej w Świnnej Porębie i realizowane było w ramach projektu „ e-Mocni: Cyfrowe umiejętności, realne korzyści"

Uśmiechnięte i zadowolone uczestniczki są najlepszym dowodem na to, że warto podjąć się trudu zdobycia cyfrowych umiejętności. Kursantki oprócz wiedzy z obsługi komputera, zdobyły umiejętności w takim zakresie jak:

 • Obsługa e-konta
 • Płatności bezgotówkowe
 • Portale społecznościowe na przykładzie Facebooka
 • Zarzadzanie swoją prywatnością w sieci
 • Tworzę własne materiały np. teksty, tabele...
 • Oferta kulturalna w Internecie

To tylko kilka z wielu tematów szkoleniowych, jakie mieli uczestnicy do wyboru. Dla tych, którzy czują niedosyt wiedzy będzie możliwe dalsze dokształcanie w ramach e-learningu, jakie przewidziano w projekcie.

Zapraszamy chętnych do zgłaszania się na kurs, która rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek 04 września 2017 r. o godz. 17.00 również w Świnnej Porębie. Kurs trwa tylko dwa tygodnie.

Następne szkolenia zaplanowano na IV kwartał 2017 r. w Mucharzu i Jaszczurowej. Zapisy trwają. Zapraszamy do Urzędu Gminy w Mucharzu. (T.Chmielary-Bryndza)

Gmina Mucharz w projekcie e-Mocni


GMINA MUCHARZ W PROJEKCIE E-MOCNI

ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW NA BEZPŁATNE SZKOLENIA!

W jaki sposób korzystać z bankowości elektronicznej? Jak zapisać się przez internet do lekarza? Co zrobić, by zadbać o prywatność naszą i bliskich w sieci? Co napisać w CV, by dostać dobrą pracę?

Zapraszamy mieszkańców na bezpłatne szkolenia, które nasza gmina organizuje w ramach projektu „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści".

TEMATY

Każdy może skorzystać z takich szkoleń, których najbardziej potrzebuje. Obecnie do wyboru jest blisko 20 tematów w następujących obszarach:

 • praca i rozwój zawodowy (jak napisać CV i list motywacyjny, co można zyskać, zakładając profil na portalach LinkedIn czy Goldenline);
 • relacje z bliskimi (jak założyć konto na Facebooku, w jaki sposób sprawdzać oceny dziecka w dzienniku elektronicznym, jak zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz rodziny w sieci);
 • edukacja (jak wspólnie z innymi zaplanować działania czy stworzyć prezentację, używając konta Google);
 • odpoczynek i hobby (jak znaleźć ciekawy koncert czy wystawę w swojej okolicy, jak kupować w sieci bilety na spektakle, w jaki sposób legalnie oglądać filmy);
 • zdrowie (jak zapisać się przez internet do lekarza, jak sprawdzić swoje miejsce w kolejce do sanatorium, gdzie w sieci dowiedzieć się więcej o lekach);
 • finanse (jak przez internet sprawdzić stan konta, zrobić przelew czy założyć lokatę, w jaki sposób płacić kartą, jak oszczędzać i kontrolować domowy budżet);
 • religia i potrzeby duchowe (jak kontaktować się ze swoją parafią z pomocą internetu, jak korzystać
 • ze stron informacyjnych cmentarzy, jak nawiązać kontakt z grupami zainteresowanymi pielgrzymowaniem);
 • sprawy codzienne (w jaki sposób rozliczyć PIT przez internet, do czego wykorzystywać na co dzień dysk Google, jak wysłać list lub paczkę bez odwiedzania poczty);
 • zaangażowanie obywatelskie (skąd czerpać informacje o swojej miejscowości, jak sprawdzić, co robią posłowie i posłanki wybrani z danego okręgu, w jaki sposób włączyć się w działania organizacji pozarządowych).

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ?

Szkolenia są przeznaczone dla osób powyżej 18. roku życia. Polecamy je szczególnie osobom planującym zmianę pracy, tym, którzy chcieliby nauczyć się czegoś nowego, mają kłopoty z domowymi finansami i dzięki internetowi mogliby zaoszczędzić pieniądze. A także osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami czy tym, które dotychczas nie korzystały z sieci (dla tych ostatnich przeznaczone jest dodatkowe szkolenie „Pierwsze kroki z komputerem").

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?

Szkolenia są bezpłatne. Odbywają się w ramach projektu „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Gmina Mucharz dołączyła do tej inicjatywy jako jedna ze 101 gmin z całej Polski.
Szkolenia odbędą się w szkołach podstawowych na terenie gminy, tj. w Świnnej Porębie , w Jaszczurowej i w Mucharzu Co ważne, oprócz komputerów i internetu, na miejscu jest tu również dodatkowy sprzęt, który ułatwi w nich udział. W ramach „e-Mocnych" do gminy trafiły 2 komputery stacjonarne wraz z oprogramowaniem.
Realizację szkoleń koordynuje Teresa Chmielarz-Bryndza, która na co dzień pracuje w Urzędzie Gminy w Mucharzu. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy:

 • Numer telefonu: 33 876 14 68, wew.24
 • Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Projekt „e-Mocni" jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Za jego wdrożenie odpowiada partnerstwo w składzie: Fundacja Aktywizacja (partner wiodący), Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki oraz Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego.

Mapa gmin uczestniczących w projekcie „e-Mocni: cyfrowe umiejętności realne korzyści": tutaj

Więcej informacji:

e-Mocni

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Zespół Administracyjny Szkół

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: