N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Jezioro Mucharskie

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
287
643
2113
35085
32946
4230640

Wakacje w Kozińcu

Wakacje w Kozińcu

W pierwszych tygodniach lipca na terenie Kozińca realizowany był program dla dzieci „WAKACJE", który został zorganizowany przez Dom Kultury w Kozińcu we współpracy ze Stowarzyszeniem „KLEKS" ze Świnnej Poręby.

Wakacyjne zajęcia dla dzieci w Domu Kultury w Kozińcu

W pierwszych tygodniach lipca na terenie Kozińca realizowany był program dla dzieci „WAKACJE” który został zorganizowany przez Dom Kultury w Kozińcu we współpracy ze Stowarzyszeniem „KLEKS” ze Świnnej Poręby. W zajęciach w sumie uczestniczyło ponad 50 dzieci z terenu gminy Mucharz oraz ze Szkoły Podstawowej w Świnnej Porębie. W organizacji przedsięwzięcia pomagali bezpłatnie wolontariusze i rodzice dzieci, koordynatorem całości oraz opiekunem była p. Monika Radwan.

W pierwszym dniu zajęć dzieci podzielone na grupy uczestniczyły w warsztatach podczas których uczyły się zasad grania w szachy oraz w inne ciekawe gry planszowe. Zajęcia były prowadzone przez instruktorkę.  Oprócz warsztatów dzieci miło spędziły czas na różnych wspólnych zabawach, nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. W drugiej części dnia dzieci podjadając popcorn oglądnęły w kinie w Wadowicach film „Gru, Dru i Minionki”.

04.07.2017 r. – w drugim dniu „WAKACJI” dzieci pojechały do Zatorlandu w Zatorze gdzie po całym dniu biegania, skakania, zabawy wydawały się być nie zmęczoneJ. Dzieci zwiedziły Park Ruchomych Dinozaurów po którym oprowadzał przewodnik, płynęły po Parku Mitologii, były też w kinie 5d i miały moc atrakcji na karuzelach, dmuchańcach i placu zabaw. Oczywiście był też ciepły obiadek oraz słodkie paczuszki ze słodyczami.

Trzeci dzień wakacyjnych zajęć upłynął na grach i zabawach w Domu Kultury oraz na placu zabaw, był to też kolejny dzień z instruktorką gry w szachy oraz w inne gry planszowe. Po południu dzieci udały się do kręgielni w Wadowicach gdzie po udanej zabawie zaproszone zostały na pizzę.

W czwartek 06.07.2017r. w ramach wakacyjnych zajęć dzieci pojechały na Czarny Groń do Rzyk i spędziły cały dzień na szalonej zabawie na placu zabaw oraz w parku linowym. Wszystkie dzieci uczestniczące w wycieczce otrzymały ciasteczka, brzoskwinie oraz lody, dla spragnionych zapewnione zostały napoje,  a w pobliskiej karczmie dzieci ze smakiem zjadły obiadek. Na szczęście pogoda dopisała:).

W ostatni dzień I tygodnia wakacji odbyły się warsztaty „Natura podbita w glinie” oraz „Szachy - przygody z królewską grą”. Po twórczo i edukacyjnie spędzonym czasie dzieci oglądnęły bajkę w ramach „Wakacyjnych spotkań z bajką”, były też inne ciekawe zabawy i miło spędzony czas z rówieśnikami.

Drugi tydzień „Wakacji” rozpoczął się warsztatami, które cyklicznie powtarzały się w trakcie całego programu wakacyjnego  „Szachy - przygody z królewską grą”. Zajęcia były poświęcone poznawaniu podstaw gry w szachy, miały również udowodnić, że gra jest doskonałą okazją do nieszkodliwej rywalizacji oraz do wyćwiczenia min. cierpliwości i samodyscypliny. Oprócz gry w szachy w tym dniu przeprowadzone zostały różne wesołe gry i zabawy oraz zorganizowane zostały warsztaty „Sznurkowe szaleństwo”.

We  wtorek 11.07.2017 r. dzieci po porannych warsztatach plastycznych w Domu Kultury w Kozińcu udały się na fantastyczną zabawę do Park Family Fun w Oświęcimiu, gdzie na 4 poziomach, na powierzchni prawie 500m2 nie można było się nudzić. Tor gokartowy, trampoliny, strefa armatek, kule do bujania, falista zjeżdżalnia i wiele innych atrakcji – czyli wszystko to co dzieci lubią najbardziej.  Szkoda tylko, że czas tak szybko minął …nikomu nie chciało się wracać.

Środa 12.07.2017 r. – kolejny radosny dzień wakacji i do tego bardzo słoneczny. W ramach wakacyjnych zajęć dzieci pojechały do Inwałd Parku – do Parku Miniatur i Warowni. Podczas wycieczki dzieciom towarzyszyła pani przewodnik, która w ciekawy sposób opowiadała o atrakcjach parku i znajdujących się tam obiektach. A wolnym czasie moc zabawy w Lunaparku oraz oczywiście smaczny obiadek.

W czwartek 13.07.2017 r. zorganizowana została dla dzieci wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce. Wędrówka po kopalni była połączeniem edukacji z zabawą i aktywnym zwiedzaniem po przez skorzystanie z programu edukacyjnego „Śladami legend wielickiej kopalni”. Podczas wędrówki trasą turystyczną z przewodnikiem dzieci rozwiązywały różne quizy, tropiły ślady Skarbnika oraz rywalizowały w konkurencjach związanych z dawnymi pracami górniczymi. Na zakończenie trasy edukacyjnej wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Podczas wycieczki dzieciom został zapewniony obiad, który został podany w pięknej sali w podziemiach kopalni.

Piątek – ostatni dzień wakacyjnego programu upłynął na warsztatach i zabawach w Domu Kultury.

Program „Wakacje” został zorganizowany przez Dom Kultury w Kozińcu  we współpracy ze Stowarzyszeniem „KLEKS” ze Świnnej Poręby. Koszty przedsięwzięcia udało się obniżyć dzięki dofinansowaniu przez Stowarzyszenie „KLEKS” oraz dzięki życzliwości firm, które udzieliły rabatu na zakup poszczególnych biletów wstępu. Podziękowania należą się wolontariuszce, która przez 2 tygodnie bezpłatnie pomagała w opiece nad dziećmi oraz pani Monice Radwan, która wykonała ogrom pracy i wzięła odpowiedzialność za całe przedsięwzięcie.

Mamy nadzieję, że dzieci miło będą wspominać spędzony wspólnie czas. Więcej zdjęć na Facebooku.

Wakacje w Kozińcu (foto W. Rupa)

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Zespół Administracyjny Szkół

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: