N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Jezioro Mucharskie

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
250
643
2076
35048
32946
4230603

22 Babiogórski Złaz Samorządowców

22 Babiogórski Złaz Samorządowców

Już za nami XXII Międzynarodowy Złaz Samorządowców, który odbył się 26.08.2017 r. Tegorocznym gospodarzem imprezy była gmina Zembrzyce.

Uczestnicy z różnych stron, przemierzali trasy wiodące niewielkimi wzniesieniami Pasma Chełm w północnej części Beskidu Małego, by dojść na szczyt góry Starowidz (534 m n.p.m.), skąd rozciąga się piękna panorama na Beskidy z Babią Górą i na Jezioro Mucharskie. O godz. 14.00 na szczycie została odprawiona Msza Święta w intencji uczestników Złazu i mieszkańców gmin należących do stowarzyszenia.

Na boisku LKS „Garbarz"

Po zakończonej Mszy Świętej dalszy ciąg imprezy odbył się na boisku LKS „Garbarz" w Zembrzycach, gdzie na złazowiczów czekał poczęstunek oraz występy artystyczne. Jak co roku odbyły się liczne konkursy. Wyłoniono najstarszego oraz najmłodszego uczestnika, najliczniejszą grupę oraz rodzinę, najbardziej rozśpiewaną grupę a także osoby, które brały udział w największej ilości Złazów. Gmina Mucharz, wspólnie z gminą Stryszów i Zembrzyce, tworząc Krainę Jeziora Mucharskiego wywalczyły III miejsca w konkursie dla najbardziej rozśpiewanej grupy.

Pogoda i uczestnicy dopisali. Cała impreza upłynęła pod znakiem uśmiechu i dobrej zabawy. W 2018 r. gospodarzem Złazu będzie gmina Lanckorona.

Międzynarodowy Złaz Samorządowców, to coroczna impreza organizowana przez Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich oraz Zdrużenie Babia Hora. Złaz ma na celu integrację mieszkańców, tworzenie dobrosąsiedzkich stosunków i przyjaznej atmosfery wśród społeczności lokalnej mieszkającej po obu stronach granicy polsko-słowackiej, promowanie górskich miejscowości, podziwianie piękna krajobrazów i przyrody oraz zachęcanie do aktywnego spędzania wolnego czasu i uprawiania turystyki. Każdego roku współorganizatorem i gospodarzem Złazu jest jedna z czternastu gmin należących do stowarzyszenia. (T.Chmielarz-Bryndza)

Zobacz także:

22 Babiogórski Złaz Samorządowców (foto UG Mucharz, B.Szpila)

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Zespół Administracyjny Szkół

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: