N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Jezioro Mucharskie

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
240
643
2066
35038
32946
4230593

Harcerze z gminy podczas święta hufca

Harcerze z gminy podczas święta hufca

Harcerze drużyn środowiska mucharskiego uczestniczyli w jubileuszowym, XX Zlocie Drużyn Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP. Zlot odbywał się w dniach 26 – 28 maja 2017 r. w Wadowicach.


XX Jubileuszowy Zlot Drużyn Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP
Harcerze drużyn środowiska mucharskiego uczestniczyli w jubileuszowym, XX Zlocie Drużyn Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP. Zlot odbywał się w dniach 26 – 28 maja 2017 r. w Wadowicach. Uczestniczyło w nim 450 zuchów i harcerzy.

Idea Zlotu
Program jubileuszowego Zlotu nawiązywał do propozycji programowych Związku Harcerstwa Polskiego: „Światozmieniacze. Cel: dobro" i „Każdy inny, wszyscy równi". Mottem harcerzy w czasie ich święta stały się słowa twórcy skautingu Roberta Baden - Powella: „Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście".

Działo się!
Zlot był okazją do zaprezentowania przez drużyny swojego dorobku, pochwalenia się całoroczną działalnością, realizowanymi zadaniami i odniesionymi sukcesami. Podczas trzech zlotowych dni uczestnicy imprezy brali udział w warsztatach: muzycznych, tanecznych, zręcznościowych, plastycznych, kulinarnych, łącznościowych czy jeździeckich. Uczestniczyli w grach terenowych wykorzystujących wiedzę z zakresu terenoznawstwa i pierwszej pomocy oraz grze miejskiej o wybitnych postaciach związanych z Wadowicami. W sobotę na wadowickim rynku odbył się uroczysty apel, po nim występ laureatów Festiwalu Piosenki Harcerskiej oraz koncert zespołu „Siudma Góra".

Wyróżnienia dla drużyn z Mucharza
W Zlocie uczestniczyło ponad trzydzieści jednostek harcerskich. Spośród nich wyróżniono najlepsze drużyny. Znalazły się wśród nich 130 Drużyna Starszoharcerska „Stu trzydziestu z Mucharza" im. Ks. Józefa Poniatowskiego (drużynowy hm. Robert Kadela), 7 Drużyna Harcerska „Omega" z Jaszczurowej (drużynowa pion. Natalia Targosz), 125 Drużyna Harcerska „Zośka" z Mucharza (drużynowa sam. Monika Polan) i 4 Drużyna Wędrownicza „Cztery Żywioły" (drużynowy ćwik Filip Jastrzębski). Gratulujemy sukcesu, aktywności i zaangażowania w harcerską działalność!

Czuwaj! phm. Dorota Polan

Harcerze z gminy podczas święta hufca (foto R.Kadela, M.D.Polan)

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Zespół Administracyjny Szkół

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: