N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Jezioro Mucharskie

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
156
1081
3452
15532
30745
4178141

Sportowy Tydzień 2017

Sportowy Tydzień 2017

Na terenie Gminy Mucharz zakończyły się zmagania sportowe podczas „Dni Rekreacji i Sportu Powszechnego" w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Zobacz bieżące relacje fotograficzne.

RELACJE

 Zespół Szkół w Jaszczurowej (foto Dorota Polan)

Dom Kultury w Kozińcu (foto Marta Czechowicz)
W dniach 26.05.2017 -01.06,2017 w Gminie Mucharz w ramach inicjatyw lokalnych finansowanych przez Gminę Mucharz odbyła sie promocja zajęć fitness jako aktywnego spędzania wolnego czasu. W ciągu tygodnia w zajęciach wzięło udział około 60 uczestników. Ćwiczenia były prowadzone głównie z użyciem stepu. Step to nie tylko doskonały sposób na odchudzanie, ale także wszechstronny trening całego ciała wpływający na umięśnienie, elastyczność, koordynację ruchową. A także wytrzymałość i kondycję. Zajęcia ze stepem odbywają się dwa razy w tygodniu w Domu Kultury w Kozińcu zachęcamy do aktywnego spędzania czasu.
 

Stowarzyszenie "Kleks" Świnna Poręba (foto W. Rupa)

W dniu 26.05.2017 r. podczas „Dni Rekreacji i Sportu Powszechnego" odbywających się w ramach IX Tygodnia Sportu dla Wszystkich XXIII Sportowy Turniej Miast i Gmin na terenie Gminy Mucharz zorganizowany został Turniej Piłki Nożnej dla dzieci. W zmaganiach piłkarskich uczestniczyły dzieci w wieku 7-12 lat, które zostały odpowiednio podzielone na grupy wiekowe. Uczestnicy turnieju podeszli do rozgrywek z ogromnym zaangażowaniem, starając się wypaść jak najlepiej. W czasie turnieju rozegrano wiele ciekawych i trzymających w napięciu do końcowego gwizdka meczów. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody rzeczowe, słodycze i napoje. Turniej odbył się na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Świnnej Porębie. Organizatorem było Stowarzyszenie „KLEKS” ze Świnnej Poręby.

Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Jaszczurowej "Jawa Plus" / KGW Jaszczurowa (foto DK Jaszczurowa)

29 maja o godz. 16.00 25-osobowa grupa mieszkańców Gminy Mucharz wyruszyła na wycieczkę nordic walking. Organizatorem wycieczki byli członkowie Stowarzyszenia „Jawa Plus" oraz KGW Jaszczurowa. Wyruszyliśmy od Domu Kultury w Jaszczurowej, dalej wzdłuż wału- ścieżką edukacyjną, pod Mucharski Las, na ścieżkę PZU, drogą wzdłuż cmentarza mucharskiego, do drogi krajowej przez Tomulikówkę, do Domu Kultury. Piękne widoki, wspaniałe słońce, świergot ptaków, zapach lasu oraz doborowe towarzystwo sprawiło, że te 14 km przeszłyśmy bardzo przyjemnie i sprawnie. Wycieczkę zakończyłyśmy poczęstunkiem. Wszystkie jednogłośnie stwierdziłyśmy, że „Nasza okolica też zachwyca".

Dom Kultury w Kozińcu (foto Monika Radwan)

Między innymi: w dniu 27 maja w Domu Kultury w Kozincu odbyły się warsztaty Hip hop z Klaudią Antos finalistką 9 edycji You Can Dance. Warsztaty zorganizowała instruktor Anna Giba, która w Domu Kultury prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży w tym Taniec Nowoczesny.

ZHP Mucharz / KF Okno (foto R. Kadela, KF Okno)

Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Jaszczurowej "Jawa Plus" (foto Dorota Polan)

28 maja w godzinach popołudniowych mieszkańcy Gminy Mucharz świetnie się bawili na pikniku rodzinnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Jaszczurowej, Dom Kultury w Jaszczurowej oraz KGW Jaszczurowa. Piknik był zorganizowany w ramach inicjatyw lokalnych finansowanych przez Gminę Mucharz. Imprezę można zaliczyć do udanych , gdyż wzięło w niej udział przeszło 200 osób. Głównymi atrakcjami imprezy były:występy dzieci z Zespołu Szkół w Jaszczurowej, występ formacji tanecznej „Puls", dmuchańce, przejażdżki konne, zmagania sportowe, konkurencje strażackie, kawiarenka pod chmurką, rękodzieło. „Rodzina i nasza gmina to super drużyna"- takie było hasło przewodnie imprezy, zresztą bardzo trafne , gdyż w tak licznym gronie pięknego , słonecznego dnia można było świętować , Dzień Dziecka, Dzień Matki, Dni Sportu . Animatorzy, którzy prowadzili imprezę porwali do zabawy , tańca, konkurencji sportowych, nawet tych zatwardziałych mieszkańców. Było wesoło, gwarnie, sportowo i smacznie. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy, jak również sponsorom: Profilaktyka Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Maspeź Wadowice, Zakłady Przemysłu Cukierniczego „Skawa" Wadowice, Paperland. Hurtowa i Detaliczna Sprzedaż Art. Biurowych i Szkolnych, F.H.U. „Rower" Żory, Piekarnia Pod Skarpą.

 


Zaproszenie

Gmina Mucharz zaprasza na „Dni Rekreacji i Sportu Powszechnego". Włącz się w zmagania w różnych miejscach na terenie gminy, w terminie od 26.V. do 01.VI.2017 r. w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

Gmina Mucharz zaprasza wszystkich mieszkańców oraz turystów, młodszych jak i starszych na „Dni Rekreacji i Sportu Powszechnego". Włącz się w sportowo - rekreacyjno - turystyczne zmagania, które odbywać się będą w różnych miejscach na terenie gminy, w terminie od 26.V. do 01.VI.2017 r. w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

Pamiętajmy o seniorach

„Pamiętajmy o seniorach" to hasło przewodnie tegorocznej edycji Tygodnia Sportu dla Wszystkich – Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Nie zwlekają z decyzją, dołącz do nas i wykorzystaj te wiosenne dni, by spędzić aktywnie czas.

Jeśli masz swój pomysł na aktywność, zgłoś go do nas, a my dopiszemy go do programu. W najbliższych dniach ukarze się kalendarz planowanych imprez turniejowych. Naszym celem jest wzmożenie motywacji do wyjścia z domu i integracji wokół wydarzeń sportowo-rekreacyjnych całych rodzin, ze szczególnym uwzględnieniem osób należących do grupy wiekowej 50+.

 Zobacz także:

Sportowy Tydzień 2017

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Zespół Administracyjny Szkół

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: