N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Jezioro Mucharskie

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
603
522
1125
34097
32946
4229652

II Konkurs Tradycji Wielkanocnych

II Konkurs Tradycji Wielkanocnych

W sobotę 8 kwietnia w świetlicy Domu Kultury w Jaszczurowej odbył się II Konkurs Tradycji Wielkanocnych, przebiegający w dwóch kategoriach: konkurs stołów wielkanocnych oraz konkurs palm.

II Konkurs Tradycji Wielkanocnych 2017

„Stół wielkanocny"
W tym roku uznanie jury i I miejsce zdobyły potrawy przygotowane przez KGW Świnną Porębę, II miejsce przypadło KGW Jaszczurowej, III miejsce KGW Inspiracje Kozińca. Wyróżnienia zdobyły: KGW Jamnik, KGW Skawce i KGW Mucharz.

„Palma wielkanocna"
Tu zdecydowanie prym wiodło koło gospodyń z Mucharza. Panie przygotowały największą i najładniejsza palmę, tym samy zajmując I miejsceII miejsce otrzymały Panie z KGW Jaszczurowej III miejsce KGW Jamnik. Wyróżnienia za palmy przypadły KGW Świnnej Porębie, KGW Inspiracjom Kozińca i KGW Skawcom.

Gospodarzami imprezy była wieś Jaszczurowa, z Sołtysem Panią Lucyną Sitarz na czele. Prowadzącym całe spotkanie była Przewodniczącą Rady Gminy Mucharz Pani Anna Fila, która mobilizowała siły lokalnych działaczy i organizacji.

Podczas, gdy jury oceniało przygotowane przez koła gospodyń specjały, ze sceny zabawiali gości mali i duzi artyści z Jaszczurowej. Na początek zespól śpiewaczy „Jaszczurowianki" wprowadził zebranych w świąteczny klimat, a następnie dzieci i młodzież szkolna przedstawiła inscenizacje związane z „lanym poniedziałkiem - śmigusem dyngusem" pokazujące tradycje wielkanocne naszego regionu.

Ponieważ Wielkanoc, to czas radości i pogody ducha, w dobry humor wprowadził widzów kabaret JMS z Jaszczurowej przedstawieniem „Wizyta u lekarza". W poczekalni u doktora, „kumy" obgadały całą gminę. Paniom nie umknęły żadne niuanse z życia gminnej społeczności, tak że śmiechu było co nie miara.

Po ogłoszeniu wyników, zostały wręczone „koguty" dla osób, które przyczyniły się i wsparły całe przedsięwzięcie. Na koniec Wójt Gminy Mucharz Pan Wacław Wądolny podziękował za wspaniale przygodową imprezę i złożył wszystkim zebranym świąteczne życzenia.

Wielkanocne Tradycje Gminy Mucharz (film PowiatLive)

Zobacz także:

II Konkurs Tradycji Wielkanocnych (foto, tekst UG Mucharz)

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Zespół Administracyjny Szkół

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: