N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Jezioro Mucharskie

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
620
522
1142
34114
32946
4229669

Betlejemskie Światło dotarło do Gminy Mucharz


Betlejemskie Światło Pokoju za pośrednictwem harcerzy środowiska mucharskiego dotarło do mieszkańców gminy Mucharz i nie tylko.

BŚP w Mucharzu

Zuchy, harcerze i instruktorzy ZHP środowiska mucharskiego przekazali mieszkańcom Parafii Mucharz Betlejemskie Światło Pokoju. Uroczystość odbyła się podczas mszy świętej odprawionej przez ks. proboszcza Krzysztofa Strzelichowskiego 18 grudnia 2016 r. o godz. 9.30 w kościele parafialnym w Mucharzu. Tegorocznej akcji przyświeca hasło: „Odważnie twórzmy pokój". Jego ideą jest szerzenie miłości, tolerancji, wyrozumiałości oraz szukanie dobra w drugim człowieku.

Każdy z uczestników mszy świętej otrzymał lampion z zapalonym Światełkiem, a także mały upominek - świąteczne ciasteczko. Harcerze złożyli parafianom serdeczne życzenia: Pragniemy złożyć na Państwa ręce serdeczne życzenia świąteczne od instruktorów, harcerzy i zuchów harcerskiego środowiska z Gminy Mucharz. Życzymy dużo zdrowia, radości, pogody ducha oraz Bożego błogosławieństwa dla Waszych rodzin.

Mucharz

Jaszczurowa, Świnna Poręba, Śleszowice, Tarnawa Dolna, Leskowiec

Światełko dotarło również do kaplicy w Jaszczurowej oraz kościołów w Świnnej Porębie, Śleszowicach i Tarnawie Dolnej. W sobotę 17 grudnia harcerze przekazali Światło Wójtowi Gminy Mucharz Wacławowi Wądolnemu oraz uczestnikom gminnego spotkania opłatkowego – pracownikom Urzędu Gminy, radnym, przedstawicielom instytucji, organizacji i kół działających na terenie gminy. Wieczorem, we wtorek 20 grudnia nasi harcerze zanieśli Betlejemskie Światło gospodarzom schroniska na Groniu Jana Pawła II.

Kraków

Harcerze przywieźli Betlejemskie Światło Pokoju w ubiegłą niedzielę z Krakowa, gdzie wraz z delegacją Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP uczestniczyli we mszy świętej w Katedrze na Wawelu oraz w uroczystym przekazaniu Światła na Krakowskim Rynku.

Jaszczurowa, Świnna Poręba, Śleszowice, Tarnawa Dolna, Leskowiec

Harcerski opłatek środowiska mucharskiego

9 grudnia 2016 r. zuchy, harcerze i instruktorzy środowiska mucharskiego wzięli udział w uroczystej Wigilii, która odbyła się podczas dwudniowego harcerskiego biwaku wigilijnego w Zespole Szkół w Jaszczurowej. Obecni byli przedstawicieli wszystkich pionów harcerskich: 14 Gromada Zuchowa „Skrzaty z Leśnej Krainy" z Mucharza, 9 Gromada Zuchowej „Tropiciele" ze Świnnej Poręby, 7 Drużyna Harcerska „Omega" z Jaszczurowej, 125 Drużyna Harcerska „Zośka" z Mucharza oraz 130 Drużyna Starszoharcerska „Stu trzydziestu z Mucharza" im. Księcia Józefa Poniatowskiego i 4 Drużyna Wędrownicza „Cztery Żywioły", skupiające młodzież z całej gminy – razem ponad stu zuchów i harcerzy.

Zuchów i harcerzy swoją obecnością zaszczycili: Komendant Hufca Ziemi Wadowickiej hm. Marcin Homel, dyrektor Zespołu Szkół w Jaszczurowej pani Janina Kunowska, proboszcz Parafii Mucharz Krzysztof Strzelichowski, pan Jarzy Wójs, pan Stanisław Mika, państwo Marzena Jastrzębska i Ignacy Kowalski, pan Michał Wata. Okolicznościowe pismo do harcerzy skierował również Wójt Gminy Mucharz pan Wacław Wądolny.

Wigilia środowiskowa, organizowana przez harcerzy od kilku lat, stała się już tradycją. Jest okazją do spotkania się zrzeszonych w ZHP zuchów i harcerzy z terenu całej gminy Mucharz. Sprzyja to integracji gromad i drużyn oraz zacieśnienia więzi przyjaźni i wzajemnej współpracy.

Harcerski opłatek

Wigilia w góralskiej chacie w Mucharzu

Tydzień później, 17-18 grudnia 2016 r. w harcówce w Mucharzu odbyła się wigilia najstarszego pionu harcerskiego – wigilia wędrownicza. W naszej chałupce, która na ten czas zamieniła się w góralska chatę, spotkały się drużyny wędrownicze działające na terenie Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP. Organizatorem uroczystości była 4 DW „Cztery Żywioły". (zobacz także: facebook)

Wigilia w góralskiej chacie w Mucharzu

Tekst: D. Polan

Foto: A. Kadela, R. Kadela, K. Smętek, D. Polan

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Zespół Administracyjny Szkół

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: