N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Jezioro Mucharskie

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
237
643
2063
35035
32946
4230590

Biesiada pierogowa 2016

Biesiada pierogowa 2016

Już po raz drugi gospodynie ze Świnnej Poręby zorganizowały smakowitą „Biesiadę Pierogową", na której chętnych do kosztowania specjałów nie zabrakło.

II Biesiada Pierogowa w Świnnej Porębie

Imprezę uatrakcyjniły występy artystyczne dzieci ze Szkoły Podstawowej w Świnnej Porębie, które zaprezentowały specjalny utwór muzyczny oraz spektakl kabaretowy o pierogach. Oprawę muzyczną przygotował i na akordeonie przygrywał Pan Jerzy Glanowski ze Świnnej Poręby.

Biesiada pierogowa

W tym roku konkurs na najsmaczniejsze pierogi miał również międzynarodowy akcent. Można było posmakować pierogów z samej Ukrainy oraz 10 innych, z najróżniejszym nadzieniem. Pierogi prezentowały głównie nasze gminne Koła Gospodyń z Mucharza, Jamnika, Kozińca, Jaszczurowej i Świnnej Poręby oraz Spółdzielnia Socjalna „Smaki Gościńca" z Lanckorony. Ale również ze swoimi pierogami wystąpiła firma „Grill bar" z Jaszczurowej oraz osoby indywidualne.

Jury

Jury w składzie Pan Jerzy Wójs (przewodniczący) oraz Pani Andżelika Styrna z restauracji „Barakuda" z Mucharza i Pani Barbara Pardygał z restauracji „Graniczna" w Wadowicach oceniało walory smakowe, wykorzystanie produktów i składników pochodzących z naszego regionu z uwzględnieniem tradycji kulinarnej oraz wyglądu i estetyki potrawy.

Ostateczny werdykt:

  • I miejscePanie Lucyna Piętoń i Kinga Kluza, które reprezentowały Spółdzielnię Socjalną "Smaki Gościńca" z Lanckorony za pierogi ,,Jaglanki w jarmużu"
  • (składniki: ciasto: mąka pszenna, woda, sól, dynia, nadzienie: kasza jaglana, dynia, cebula, jarmuż, ser żółty, papryka wędzona, chili, sól, pieprz, masło, czosnek)
  • II miejscePani Natalia Malnowa z Ukrainy za „pierogi ukraińskie" z ziemniakami;
  • III miejsceKGW „Inspiracje Kozińca" za „pierogi warszawskie" z mąki gryczanej z tołpygą.

Pozostałe pierogi zostały wyróżnione. Choć tak naprawdę, to wszystkie były wyborne i smakowały wyśmienicie. Specjalną nagrodę, ufundował Prezes Zarządu Małopolskiej Izby Rolniczej Pan Ryszard Czaicki, którą otrzymała Pani Barbara Mosór z KGW Jaszczurowa za „sakiewki na raz".

Dodatkowo, każdy z degustujących mógł oddać głos na jego zdaniem najlepsze pierogi. I tak nagroda publiczności, którą ufundował Wójt Gminy Mucharz Pan Wacław Wądolny również przypadła Pani Barbarze Mosór z KGW Jaszczurowa za „sakiewki na raz" (pierogi z mięsem wołowym, przyprawione kolendrą i pietruszką).

Imprezę przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Świnnej Poręby, pod patronatem Wójta Gminy Mucharz i przy współudziale finansowym LGD „Gościniec 4 żywiołów". Smacznie, zdrowo i wesoło, tak można podsumować niedzielne biesiadowanie w Świnnej Porębie.

Biesiada Pierogowa (tekst, foto T. Chmielarz-Bryndza)


Biesiada Pierogowa, ogłoszenie

Koło Gospodyń Wiejskich ze Świnnej Poręby we współpracy z LGD „Gościniec 4 żywiołów" zapraszają na imprezę: Biesiada Pierogowa 27.XI.2016 r. godz. 14:00 Dom Kultury w Świnnej Porębie. Impreza pod patronatem Wójta Gminy Mucharz. W programie min:

  • konkurs na najlepsze pierogi!
  • degustacja pierogów i nie tylko
  • część artystyczna

Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej Gminy Mucharz, zgłoszenia do 22.11.2016 r.

Więcej informacji: 33/876 15 29. Impreza jest współfinansowana przez LGD „Gościniec 4 żywiołów" w ramach konkursu grantowego.

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Zespół Administracyjny Szkół

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: