N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Jezioro Mucharskie

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
244
643
2070
35042
32946
4230597

Pierwsza wakacyjna impreza

Pierwsza wakacyjna impreza

25 czerwca 2016 r. zuchy z 9 Gromady Zuchowej „Tropiciele" ze Świnnej Poręby rozpoczęły aktywnie wakacje, podsumowując całoroczną pracę. Zostały im przyznane sprawności zuchowe, które zdobywali podczas całego roku harcerskiego 2015/2016.

Przyznanie sprawności
Uroczystość przyznania sprawności odbyła się podczas ogniska, zorganizowanego przy Bacówce, położonej na żółtym szlaku prowadzącym na Leskowiec. Rada Drużyny (drużynowa Monika Sukiennik, przyboczna Beata Grzyb i opiekun gromady Tomasz Łopata) przyznała zuchom sprawności: Ekoludka, Indianina, Strażaka i Policjanta). Rozkaz dotyczący przyznania sprawności odczytał instruktor Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP, hm. Roberta Kadela w obecności harcerzy i instruktorów ze 130 DSTH z Mucharza.

Patriotycznie
Wcześniej odbyła się zbiórka przy obelisku upamiętniającym 1000-lecie przyjęcia chrztu przez Polskę. Obelisk stoi w Chobocie na podwórku państwa Mikołajków i Radwanów, przy przydrożnej kapliczce. Inicjatorami budowy obelisku byli Julian Mikołajek i Jan Radwan, a wykonawcą rzeźbiarz Marian Bucała. Historię powstania obelisku przedstawił zuchom sołtys Chobotu, pan Grzegorz Adamczyk.

Gratulujemy zuchom zdobytych sprawności i życzymy udanych wakacji – po harcersku!
Czuwaj!

Pierwsza wakacyjna impreza (foto R.Kadela)


Środowisko harcerskie Gminy Mcharz

Zuchy

Na terenie naszej gminy działają obecnie dwie Gromady Zuchowe: 14 GZ „Strażnicy Leśnej Tajemnicy" przy SP w Mucharzu (drużynowa dh. Jadwiga Zielińska, nauczyciel Zespołu Szkół w Jaszczurowej, przyboczna sam. Karolina Zielińska, pion. Weronika Kowalcze) i 9 GZ „Tropiciele" przy SP w Świnnej Porębie (drużynowa dh. Monika Sukiennik, nauczyciel SP w Świnnej Porębie, przyboczna dh Beata Grzyb, opiekun Tomasz Łopata).

Harcerze

Dzieci z klas IV-VI skupione są w drużynach harcerskich: 125 DH „Zośka" przy SP w Mucharzu (drużynowa sam. Patrycja Rusin, przyboczna pion. Monika Polan, opiekun phm. Edyta Kadela ) i 7 DH „Omega" przy SP w Jaszczurowej (drużynowa sam. Karolina Polan, przyboczna pion. Natalia Targosz, opiekunowie phm. Dorota Polan i hm. Robert Kadela, nauczyciele Zespołu Szkół w Jaszczurowej).

Harcerze starsi i wędrownicy

Młodzież gimnazjalna i starsza działa w 130 Drużynie Starszoharcerskiej „Stu trzydziestu z Mucharza" im. ks. Józefa Poniatowskiego przy Gimnazjum im. Janiny Barbary Górkiewiczowej w Mucharzu (drużynowy hm. Robert Kadela, przyboczna phm. Dorota Polan, nauczyciele Zespołu Szkół w Jaszczurowej, przyboczny ćwik. Filip Jastrzębski) oraz 4 Drużynie Wędrowniczej „Cztery Żywioły" (drużynowa pwd. Agnieszka Kadela, przyboczna sam. Katarzyna Bednarczyk). W zuchowe i harcerskie działania zaangażowanych jest w naszej gminie ponad sto osób.

W imieniu gromad zuchowych i drużyn harcerskich Środowiska Mucharskiego ZHP serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają harcerskie działania dzieci i młodzieży i przyczyniają się do ich sukcesów wychowawczych i metodycznych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Zespół Administracyjny Szkół

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: