N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Jezioro Mucharskie

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
179
1081
3475
15555
30745
4178164

14 Dni Ziemi Mucharskiej

14 Dni Ziemi Mucharskiej

XIV Dni Ziemi Mucharskiej za nami. Piękna pogoda sprzyjała dobrej zabawie. Tym razem główna impreza miała miejsce w sobotę – 18 czerwca 2016 r. na obiektach sportowych w Skawcach.

Sobota z tańcem i śpiewem
Sobotnią imprezę rozpoczęły występy gminnych szkół. Nieco później prezentowały się zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa – w Mucharzu, Jaszczurowej, Świnnej Porębie i Kozińcu. Mucharska scena gościła także krakowski zespół „The Trees" (lider Jan Tatar), Wojciecha Habelę z recitalem piosenki lwowskiej, zespół „Mioduszyna" z Zembrzyc oraz dwa zespoły folklorystyczne ze Słowacji „Kycera" i „Seniorka". Świetnie zaprezentowały się panie z GOKiC w Mucharzu z pokazem zumby. Wieczorem zagrał śląski zespół „Stauros".

Sportowo
Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Mucharz w ramach obchodów Dni Ziemi Mucharskich zorganizowała Turniej Dzikich Drużyn na obiekcie sportowym „Orlik" przy Szkole Podstawowej w Mucharzu. W turnieju brali udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum. Komisja dla zwycięskich drużyn zakupiła dyplomy , medale i napoje. Odbył się turniej piłki siatkowej, a zainteresowani wybrali się także na koronę zapory w Świnnej Porębie.

Dmuchańce i wystawy
Przez całą sobotę otwarta była wystawa fotograficzna Klubu Fotograficznego „Okno" pt. „Gmina Mucharz" oraz wystawa plenerowa „760 lat Mucharza. Mucharz dawniej i dziś". Harcerze zorganizowali ośmiometrową ściankę wspinaczkową na której można było wspiąć się nad ziemię z pełną asekuracją. Skawieckie boisko pomieściło także wiele innych atrakcji – dmuchane zamki, karuzele, czynny był sklepik regionalny z Kozińca oraz stoiska Kół Gospodyń Wiejskich ze wszystkich wiosek gminy. Gimnazjalistki z Mucharza całe popołudnie malowały na twarzach dzieci wszystko, co znane jest z bajek i kreskówek – motyle, spider-menów, bat-manów, rybki, kotki i tygrysy.

Dzień zakończył festyn z zespołem „Do Oporu" oraz pokaz sztucznych ogni.

14 Dni Ziemi Mucharskiej (foto R.Kadela, D.Polan)

 

 

 

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Zespół Administracyjny Szkół

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: