N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Jezioro Mucharskie

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
286
643
2112
35084
32946
4230639

Sportowy Tydzień 2016

Sportowy Tydzień 2016

Podsumowanie ósmej edycja ogólnoeuropejskiej akcji sportowej pod hasłem „Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich" dla województwa małopolskiego odbyło się w Dąbrowie Tarnowskiej w dniu 19.10.2016 r.

III miejsce gminy Mucharz

W tegorocznej edycji, uczestniczyło 35 gmin z Małopolski, w tym również gmina Mucharz, która zajęła III miejsce w kat. gmin do 5 tys. mieszkańców. Niestety, nie przyznano nam nagrody finansowej, ale Wójt Gminy Mucharz Pan Wacław Wądolny przywiózł puchar i podziękowanie od Marszałka Województwa Małopolskiego Pana Jacka Krupy.

Europejski Tydzień sportu trwa od 26.05. do 01.06. W tym roku mieszkańcy wzięli udział blisko w 50 różnych imprezach sportowo-rekreacyjnych. Organizowały je placówki oświatowe, kluby i stowarzyszenia oraz jednostki kultury.

Mimo zmiennej pogody mieszkańcy naszej gminy chętnie korzystali w tych dniach z szerokiej oferty sportowej i zaproponowanej aktywności ruchowej.
Po zakończeniu Turnieju, podliczeniu wszystkich kart zgłoszeń i uczestników gminnych imprez sportowych okazało się, że wzięło w nich udział ponad 1 511 osób (37 % mieszkańców ).

 


„Dni Rekreacji i Sportu Powszechnego"

Gmina Mucharz po raz siódmy zaprasza na „Dni Rekreacji i Sportu Powszechnego". Przyłącz się i wykorzystaj wiosenne dni, by spędzić aktywnie czas na łonie przyrody. Zobacz relacje - poniżej.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Mucharz, młodszych i starszych do włączenia się w sportowo - rekreacyjno - turystyczne zmagania, które odbędą się w terminie od Dnia Matki – 26.V. do Dnia Dziecka – 01.VI. w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

Gmina Mucharz startuje w Ogólnopolskim Turnieju Miast i Gmin w kategorii do 5 tys. mieszkańców, jak do tej pory zawsze z mniejszym lub większym sukcesem.

Klasyfikacja Gminy Mucharz z lat poprzednich, przedstawia się następująco:

  • 2015 r. 1 miejsce w województwie małopolskim i 8 miejsce w kraju
  • 2014 r. 1 miejsce w województwie małopolskim i 7 miejsce w kraju
  • 2013 r. 2 miejsce w województwie małopolskim i 18 miejsce w kraju
  • 2012 r. 1 miejsce w województwie małopolskim i 6 miejsce w kraju
  • 2011 r. 1 miejsce w województwie małopolskim i 3 miejsce w kraju
  • 2010 r. 2 miejsce w województwie małopolskim i wyróżnienie w kraju

Największym sukcesem jest, że z roku na rok udaje się nam zachęcić do ruchu coraz więcej mieszkańców, w ramach różnorodnych imprez sportowo-rekreacyjnych. Głównym celem całego przedsięwzięcia jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby mieszkańców, szczególnie tych, którzy nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie, nie prowadzą aktywnego fizycznie trybu życia. Sprawdź kalendarz planowanych imprez turniejowych w Gminie Mucharz i wybierz coś dla siebie. Jeśli masz swój pomysł na aktywność, zgłoś go do nas, a my dopiszemy go do programu. Zapraszamy!

Więcej informacji:


RELACJE

Sportowy tydzień - GOKiC w Mucharzu (foto J. Siemieniec)

Sportowy tydzień - Dom Kultury w Kozińcu (foto DK Koziniec)

Bitwa taneczno-sportowa (foto Jolanta Siemieniec)

27 maja w godzinach popołudniowych zespoły taneczne Hokus Pokus z Mucharza oraz Puls z Jaszczurowej połączyły swoje siły we wspólnej zabawie taneczno-sportowej. Wiele konkurencji sportowych oraz zumbowe tańce dały wycisk 30-osobowej grupie dzieci. Bitwa taneczno-sportowa okazała się świetną zabawą pełną uśmiechu, radości oraz integracji zespołowej. W imieniu Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Mucharzu dziękujemy za udaną imprezę naszym instruktorkom: Inez Buckiej oraz Katarzynie Kubicy.

Rowerowy Tor Przeszkód (foto Tomasz Kadela)

27 maja 2016 r. odbył się Rowerowy Tor Przeszkód, którego organizatorami byli Ochotnicza Straż Pożarna w Jaszczurowej, Dom Kultury w Jaszczurowej oraz Zespół Szkół w Jaszczurowej. Celem konkursu było  zachęcanie do organizowania wycieczek rowerowych oraz popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci miały do pokonania osiem przeszkód. Najlepszymi okazali się:

  • I miejsce - Mateusz Kopeć
  • II miejsce - Agnieszka Szczurek
  • III miejsce - Patrycja Sitko
  • IV miejsce - Patryk Kyś

Wszystkie dzieci otrzymały nagrody i drobne upominki ufundowane przez Dom Kultury w Jaszczurowej.

Sportowy Tydzień 2016

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Zespół Administracyjny Szkół

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: