N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Jezioro Mucharskie

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
295
643
2121
35093
32946
4230648

Klub młodego naukowca

Klub młodego naukowca

Naukowe show – czyli ciekawe eksperymenty, niesamowite sztuczki chemiczne, dużo zabawy i poczucie humoru osób prowadzących, tak przebiegały zajęcia dla dzieci w Świnnej Porębie - bo kto powiedział, że nauka musi być nudna !

W szkole Podstawowej w Świnnej Porębie od maja 2016 r. realizowany był projekt pt. Klub Młodego Naukowca - eksperymenty, nauka, zabawa, którego celem było min. rozwijanie zainteresowań dzieci zjawiskami zachodzącymi w świecie przyrody, nauki i techniki oraz pogłębienie wiedzy dzieci o zjawiskach fizycznych.

Realizacja projektu nie była by możliwa gdyby nie zaangażowanie trzech rodziców, którzy stworzyli grupę nieformalną „Aktywni Rodzice" i we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Świnnej Porębie „KLEKS" pozyskali środki z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz Województwa Małopolskiego. W ramach projektu 40 dzieci podzielonych na 2 grupy uczestniczyło w warsztatach podczas których przeprowadzane były ciekawe eksperymenty edukacyjne z dziedziny fizyki czy chemii. Eksperymenty zostały tak dopracowane, aby zmuszały do przemyśleń i szukania rozwikłania zagadki pt. „Jak to się mogło stać?". Podczas warsztatów dzieci pracowały na przygotowanych zestawach do eksperymentów chemicznych zgodnie z poleceniami i z zachowaniem odpowiedniego bezpieczeństwa.

„Nauka na wesoło" to dewiza osób prowadzących – nie brakowało więc śmiesznych doświadczeń i poczucia humoru, a wszystko po to, aby uczestnicy mogli w przyjemnej atmosferze dokonywać wielkich odkryć. W ramach projektu odbyło się w sumie 12 warsztatów – każda z grup uczestniczyła w 6 warsztatach.

Wśród przeprowadzonych ciekawych doświadczeń znalazły się min.

  • chemiczny oddech, czyli balony samopompujące się
  • pianowa bomba – „kryj się kto może"!
  • zegar jodowy, czyli chemia również odmierza czas
  • kolorowe płomienie – czyżby ogień zapomniał, jak powinien się palić?
  • zdezorientowana woda, która płynie do góry
  • chmura uwięziona w butelce

Naukowe show (foto W.Rupa)

 

 


Ogłoszenie

Grupa Nieformalna „Aktywni Rodzice" oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Świnnej Porębie „KLEKS" zapraszają dzieci do udziału w projekcie "Klub Młodego Naukowca eksperymenty, nauka, zabawa".

W ramach projektu zapraszamy na warsztaty - eksperymenty edukacyjne z dziedziny fizyki i chemii oraz konkurs – pokaz eksperymentów. W projekcie mogą uczestniczyć dzieci w wieku 7-12 lat z terenu Małopolski. Warsztaty odbędą się na terenie Szkoły Podstawowej w Świnnej Porębie. Liczba uczestników ograniczona.

Więcej informacji:

 

 

 

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Zespół Administracyjny Szkół

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: