N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Jezioro Mucharskie

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
194
1081
3490
15570
30745
4178179

Już pływam 2016

Już pływam 2016

Gmina Mucharz kontynuowała wzorem lat poprzednich realizację projektu „Już pływam" w roku 2016. Projekt w tym roku objął swoim zasięgiem 109 uczniów, podzielonych na 8 grup zajęciowych ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy.

Wszyscy uczniowie odbyli 8 dwugodzinnych wyjazdów na basen, tj. 30 uczniów Z.S. Jaszczurowa w okresie od 07 kwietnia do 9 czerwca, 40 uczniów S.P. w Świnnej Porębie od 15 września do 3 listopada oraz 39 uczniów ze S.P. w Mucharzu od 10 października do 5 grudnia 2016 r.

Dla każdego z uczniów zorganizowano 16 godzin lekcyjnych nauki pływania pod nadzorem wykwalifikowanego instruktora. Na każde zajęcia dzieci były dowożone autobusem pod opieką nauczycieli oraz rodziców, którym serdecznie dziękujemy za włączenie się w udział w projekcie. W czasie lekcji uczniowie ćwiczyli podstawowe umiejętności pływackie, pozwalające oswoić się z wodą, nabrać odwagi i pewności siebie, a później poznali zasady i nabyli umiejętności pływania w jednym lub dwóch stylach. Zrealizowane zajęcia prowadzone były w sposób atrakcyjny, urozmaicony i pozwoliły wszystkim uczestnikom projektu nabyć podstawowe umiejętności pływackie. Były również znakomitą gimnastyką i świetnym relaksem bo tak właśnie oceniają to sami uczestnicy. W programie wzięły udział wszystkie dzieci, które z powodu wad postawy taką gimnastykę miały zaleconą.

Uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa w wodzie i zachowania się na pływalni, jak i zagrożeniami na kąpieliskach oraz ze sposobami ich zapobiegania. Lekcje te dla naszych dzieci były szczególnie ważne, gdyż z pewnością przyczynią się do bezpieczeństwa dzieci z terenu Gminy korzystających z otwartych akwenów i kąpielisk usytuowanych wzdłuż powstającego Jeziora Mucharskiego.

„Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego" w ramach zagospodarowania czasu wolnego dzieci i młodzieży w kwocie 6400 zł. Całkowita wartość projektu to 17657,12 zł.

Już pływam 2016 (foto UG Mucharz)


Program „Już pływam" w Gminie Mucharz, 30.03.2016

Od kwietnia b.r. w ramach małopolskiego programu „Już pływam" dzieci ze Szkoły Podstawowej z Jaszczurowej rozpoczną kurs nauki pływania, natomiast dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mucharzu i Świnnej Poręby będą musiały zaczekać na pływanie do września b.r.

W tym roku w projekcie weźmie udział 109 uczniów z Gminy Mucharz, nauka pływania tak jak w roku ubiegłym realizowana będzie na Krytej Pływalni w Suchej Beskidzkiej, pod okiem instruktorów i ratowników.

Program „Już pływam" współfinansowany jest ze środków: Województwa Małopolskiego, Gminy Mucharz oraz rodziców dzieci biorących udział w projekcie. Głównym jego celem jest zapobieganie wadom postawy, skrzywień kręgosłupa oraz promocja bezpiecznego zachowania się w wodzie.

W Gminie Mucharz jest bardzo ważne, by po zakończeniu realizacji budowy Zbiornika Wodnego Świnna Poręba, każde dziecko umiało pływać.

 

 

 

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Zespół Administracyjny Szkół

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: