N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Jezioro Mucharskie

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
530
659
5883
16505
22585
4277671

Podniesienie jakości usług publicznych wokół Zbiornika Świnna Poręba

W piątek 24 października w godzinach od 11:00 do 15:00 w hotelu "Młyn Jacka" w Jaroszowicach odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Podniesienie jakości usług publicznych wokół Zbiornika Świnna Poręba".

W dniu 3 stycznia 2013 Wójt Gminy Mucharz podpisał umowę z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego na realizację projektu „Podniesienie jakości usług publicznych wokół Zbiornika Świnna Poręba". Projekt, wybrany jako jeden z 24 w ramach konkursu dotacji dla JST na wsparcie podnoszenia dostępności, jakości i efektywności usług publicznych, uzyskał dotację w wysokości 650 102 złotych ze środków europejskich i budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna. Projekt wdrażany jest w partnerskiej współpracy 5 gmin: Budzów, Lanckorona, Mucharz, Stryszów i Zembrzyce opartej o podpisane porozumienie. Projekt potrwa do końca 2014 roku. Głównym celem projektu jest przygotowanie gmin uczestniczących w projekcie do świadczenia wysokiej jakości usług publicznych w sytuacji gwałtownego zwiększenia zapotrzebowania na te usługi w związku z zakończeniem budowy Zbiornika Świnna Poręba i powstaniu nowej atrakcji turystycznej w regionie – Jeziora Mucharskiego.

Konferencję otwarł briefing prasowy, w którym wzięli udział Wójt Gminy Mucharz Wacław Wądolny, z-ca dyrektora RZGW w Krakowie Stefan Sawicki oraz Ziemowit Pochitonow, koordynator projektu.

Nie chcieliśmy czekać, aż powstanie jezioro i dopiero wtedy zastanawiać się jak ściągnąć turystów. Pięć gmin zlokalizowanych wokół Jeziora Mucharskiego – Mucharz, Stryszów, Zembrzyce, Budzów i Lanckorona zjednoczyło siły i dzięki m.in. środkom unijnym rozpoczęło realizację projektu. Podpatrywaliśmy podobne inwestycje w Polsce, ale także za granicą – w Czechach, Austrii, Niemczech i Francji.

Wacław Wądolny, Wójt Gminy Mucharz

W dalszej części konferencji p. Ziemowit Pochitonow omówił kluczowe elementy projektu oraz jego rezultaty i zamierzenia inwestycyjne wokół jeziora, zaś z-ca dyrektora RZGW w Krakowie p. Stefan Sawicki przedstawił historię budowy zbiornika i zasady jego wykorzystania. W panelu dyskusyjnym wójtowie gmin dyskutowali na temat blasków i cieni współpracy między samorządami lokalnymi.

Nie było z naszej strony najmniejszych kontrowersji przy akceptacji nazwy „Jezioro Mucharskie". Wiemy wszyscy, że wody jeziora będą w osiemdziesięciu procentach leżeć na terenie właśnie Gminy Mucharz.

Jan Wacławski, Wójt Gminy Stryszów

Konferencji towarzyszyły dwie wystawy. Wystawa przygotowana przez RZGW obrazowała historię budowy Zbiornika Świnna Poręba. Druga, przygotowana przez Gminę Mucharz, przedstawiała gminy Krainy Jeziora Mucharskiego. W konferencji wzięło udział ponad dwustu uczestników. (RK)

Zobacz także:

Konferencja w Młynie Jacka, 24.10.2014 (foto R. Kadela)

Wystawa Gminy Krainy Jeziora Mucharskiego (foto R. Kadela)

 

 

 

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Zespół Administracyjny Szkół

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: