N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

GOKiC Mucharz - oferta

Kapliczki Gminy Mucharz

Jezioro Mucharskie

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
761
1104
5340
19607
27113
4087349

Małopolska. Widać zmiany

Od 10 lat w województwie małopolskim można podziwiać projekty dynamicznie realizowane dzięki Funduszom Europejskim. W tym kontekście nie bez znaczenia zdaje się być hasło „Małopolska. Widać zmiany!".

To także nazwa plebiscytu na najlepszą inicjatywę lokalną realizowaną z Funduszy Europejskich w Małopolsce, w którym zaprezentowano 228 projektów z 21 powiatów. Właśnie zakończyło się głosowanie i znani są już laureaci konkursu.

Mieszkańcy powiatu mieli nie lada orzech do zgryzienia. Wybór nie był łatwy, bowiem przy takich projektach jak Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, budowa przedszkola i biblioteki publicznej w centrum Izdebnika czy projekt „Centrum Integracji Społecznej w Wieprzu" trzeba się mocno zastanowić, który zasługuje na najwyższy stopień podium.

Zwycięskie projekty nagrodzono w dwóch kategoriach: „Przestrzeń do życia" i „Człowiek-potencjał". W powiecie wadowickim najwięcej głosów zdobyli:

  • Gmina Brzeźnica za projekt „Odnowa przestrzeni publicznej w miejscowości Brzeźnica" – laureat w kategorii „Przestrzeń do życia".
  • Gmina Mucharz za projekt „Budowa boiska sportowego w Skawcach" – laureat w kategorii „Człowiek-potencjał".

Statuetki, autorstwa krakowskiego artysty rzeźbiarza Kazimierza Adamskiego wręczono, 10 października br. w Państwowej Szkole Muzycznej w Wadowicach. Poniżej prezentujemy fotorelację z uroczystości wręczenia pamiątkowych statuetek.

Przypomnijmy krótko zwycięskie projekty:
Gmina Brzeźnica, projekt „Odnowa przestrzeni publicznej w miejscowości Brzeźnica".
W ramach projektu realizowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, mieszkańcy wsi Brzeźnica zyskali nowe centrum. Dotacja przeznaczona została na uformowanie placu i zagospodarowanie przestrzeni publicznej w małą architekturę: ławki, stojaki rowerowe, donice oraz kosze. Wartość całkowita projektu to ponad 478 tys. zł, wysokość dofinansowania to 228 tys. zł.
Gmina Mucharz, projekt „ Budowa boiska sportowego w Skawcach".
Dzięki wykorzystaniu funduszy unijnych, mieszkańcy gminy Mucharz wzbogacili się o nowy kompleks sportowy. Z dotacji pochodzącej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, we wsi Skawce wybudowane zostało pełnowymiarowe boisko sportowe do piłki nożnej o naturalnej trawiastej nawierzchni, trybuna dla widzów, kort tenisowy oraz budynki klubowe. Wartość całkowita projektu to prawie 3 mln 830 tys. zł, wysokość dofinansowania to 500 tys. zł.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

Sesja rady gminy

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ewidencja obiektów

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Zespół Administracyjny Szkół

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Wpis i zmiana w CEIDG są bezpłatne

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

WKU Oświęcim

Wiadomości powiatowe

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: