N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

GOKiC Mucharz - oferta

Kapliczki Gminy Mucharz

Jezioro Mucharskie

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
748
1104
5327
19594
27113
4087336

Młyński Festiwal Doliny Skawy za nami

W sobotę przy Młynie Jacka w Jaroszowicach prezentowały się Gminy współpracujące ze sobą już drugi rok: Budzów, Lanckorona, Mucharz, Stryszów i Zembrzyce, przy realizacji projektu „Podniesienie jakości usług publicznych wokół Zbiornika Świnna Poręba".

Dla tych gmin powstała wspólna Strategia Rozwoju „Kraina Jeziora Mucharskiego", z której treścią można zapoznać się na stronie www.jezioromucharskie.pl. Była to pierwsza wspólna impreza promująca dziedzictwo regionu i bogactwo kulturowe gmin. Prezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne i regionalne potrawy, rękodzielnicy ze swoimi wyrobami, a zespoły folklorystyczne i taneczne umilały swymi występy festiwal. Oprócz występów artystycznych, przyjechali również „Zbójnicy", którzy zaprezentowali się w strojach zbójnickich, przypominając widzom legendy. Był pokaz strojów regionalnych ze szczegółowym opisem oraz konkursy: rysunkowy dla dzieci "Jezioro Mucharskie – moje wymarzone wakacje" i międzygminny konkurs na najsmaczniejsze placki ziemniaczane.

Bezkonkurencyjne okazały się placki ziemniaczane z sosem grzybowym przygotowane przez przedstawicieli z Gminy Zembrzyce i to do nich powędrował tytuł „Najsmaczniejsze Placki Ziemniaczane Doliny Skawy 2014 r. Gmina Mucharz zajęła zaszczytne drugie miejsce, w tej pasjonującej i zaciętej rywalizacji . Pogoda i humor dopisały, a gminy zintegrowały się jeszcze bardziej.

Dodatkowymi atrakcjami festiwalu była wycieczka na koronę zapory i zwiedzanie z przewodnikiem z RZGW o/ Świnna Poręba oraz czytanie Trylogii Henryka Sienkiewicza przez Włodarzy Gmin. W tym dniu można było uzyskać okolicznościową pieczęć Prezydenta Rzeczpospolitej "Narodowe Czytanie" – 06.09.2014 r. (T.Chmielarz-Bryndza)

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

Sesja rady gminy

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ewidencja obiektów

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Zespół Administracyjny Szkół

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Wpis i zmiana w CEIDG są bezpłatne

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

WKU Oświęcim

Wiadomości powiatowe

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: