N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

GOKiC Mucharz - oferta

Kapliczki Gminy Mucharz

Jezioro Mucharskie

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
788
1104
5367
19634
27113
4087376

PZU Trasy Zdrowia

Program PZU Trasy Zdrowia finansuje Fundacja PZU. Jego celem jest stworzenie mini kompleksów sportowo-rekreacyjnych na terenach 30 gmin do 50 tysięcy mieszkańców. Fundatorowi Programu zależy na tym, aby PZU Trasy Zdrowia były miejscem aktywnego wypoczynku i spotkań dla wszystkich, niezależnie od wieku i statusu społecznego.

Część konkursowa Programu składała się z dwóch etapów. W pierwszym Komisja Konkursowa oceniała wnioski nadesłane przez 127 gmin z całej Polski. W drugim, do którego zakwalifikowało się 35 gmin, ocenie podlegał przebieg konsultacji społecznych. Podczas spotkań warsztatowych mieszkańcy pracowali nad ostateczną lokalizacją PZU Trasy Zdrowia, wyborem lokalnego operatora obiektu, a także nad stworzeniem planu animacji i imprez organizowanych na Trasie. 1. lipca ogłoszona została lista 30 zwycięskich gmin, na terenie których powstaną PZU Trasy Zdrowia.

Jedna z Tras jest już dostępna dla wszystkich chętnych na terenie Gminy Mucharz. PZU Trasa Zdrowia w Mucharzu zaczyna się przy Szkole Podstawowej, dalej biegnie pod Kościół Parafialny pw. św. Wojciecha, stamtąd należy kierować się na górę Upalenisko, popularnie zwaną Prejską i kolejno przez Mucharski Las. Całość trasy to pętla o długości ok. 2,5 km, punktem startowym i metą jest parking przy boiskach ORLIK przy Szkole Podstawowej w Mucharzu.

Na PZU Trasie Zdrowia odbyły się już pierwsze zajęcia rekreacyjno – sportowe. Harcerze Hufca Ziemi Wadowickiej podczas XXXVII Rajdu Powsinóg Beskidzkich przetestowali wszystkie instalacje. Z kolei w środę, 1 października, na Trasę wejdą uczniowie mucharskich szkół podstawowych.

PZU Trasy Zdrowia są miejscem dla każdego, instalacje na Trasie posiadają szczegółowy opis ćwiczeń jakie można wykonywać w zależności od wieku lub od wybranej partii mięśni. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy i okolic do aktywnego spacerowania po mucharskiej Trasie

 (foto UG Mucharz)

 


10 czerwca 2014 r. odbyło się pierwsze konsultacyjne spotkanie dotyczące realizacji projektu PZU Trasy Zdrowia w Gminie Mucharz. Jesteśmy jedną z 35 Gmin w całej Polsce które zakwalifikowały się do drugiego etapu tego programu.

Warsztaty odbyły się na świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury i czytelnictwa w Mucharzu. Pani Alicja Hałoń – przydzielony nam moderator zaprezentowała zgromadzonym szczegóły programu oraz, chyba najciekawszą rzecz, sprzęty, które w ramach Tras Zdrowia możemy otrzymać. Po części oficjalnej nastąpiła żywa dyskusja dotycząca wyboru lokalizacji. Po przeanalizowaniu wszystkich „za" i „przeciw" wybór padł na trasę biegnącą przez Las Mucharski.

Kolejne zadania przed nami. W poniedziałek, 16 czerwca o godz. 12.00 będziemy wybierać operatora oraz ustalać plan działania na nadchodzące miesiące. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Czym jest wspomniana PZU Trasa Zdrowia? To mini kompleks rekreacyjno-sportowy, którego centralnym elementem jest wytyczona, oznakowana i wyposażona w proste instalacje trasa do bezpiecznego uprawiania sportu na co dzień. Aby funkcjonowała zgodnie z lokalnymi potrzebami chcemy wysłuchać wszystkich zainteresowanych stron między innymi mieszkańców, stowarzyszeń, klubów sportowych, a także bibliotek, czy ośrodków sportu i kultury.

 (foto UG Mucharz)

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

Sesja rady gminy

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ewidencja obiektów

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Zespół Administracyjny Szkół

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Wpis i zmiana w CEIDG są bezpłatne

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

WKU Oświęcim

Wiadomości powiatowe

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: