N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Jezioro Mucharskie

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
192
1081
3488
15568
30745
4178177

Sportowe zmagania w Gminie Mucharz


Sport już na dobre rozkręcił mieszkańców Gminy Mucharz. Do aktywności fizycznej zachęcani się mieszkańcy od najmłodszych lat. Kalendarzowa zima dobiega końca i za nami nauka jazy na nartach w ramach projektu pn. „Jeżdżę z głową" z dziećmi z III i IV klas szkół podstawowych.

A co przed nami? Następne sportowe wyzwanie - to nauka pływania w ramach projektu "Już pływam". Tym razem dzieci ze szkół podstawowych będą nabywać umiejętności pływackie na krytej pływalni w Suchej Beskidzkiej. Od początku kwietnia zajęcia na basenie rozpoczną dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej wchodzącej w skład Zespołu Szkół, a po wakacjach projekt będzie kontynuowany wśród uczniów Szkoły Podstawowej w Świnnej Porębie. Docelowo 70 uczniów z Gminy Mucharz zdobędzie podstawowe umiejętności pływania, jakże przydatne w świetle budowy zbiornika wodnego w Świnnej Porębie. Na realizację tych projektów Gmina Mucharz otrzymała dofinansowanie ze środków Województwa Małopolskiego w ramach zadania: „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży".

Prócz nauki pływania, mamy również dla mieszkańców inne sportowe oferty. Na „Orliku w Mucharzu" animator od marca zachęca do sportowych zmagań nie tylko tych najmłodszych mieszkańców, ale również zaprasza dorosłych. Od kwietnia rusza szkółka tenisa ziemnego na korcie tenisowym w Skawcach. W tym roku czeka nas oficjalne otwarcie stadionu sportowego w Skawcach, a wraz z tym wydarzeniem planuje się wiele sportowych imprez. Na zwolenników gier zespołowych czekają kluby: siatkówki w UKS „Zalew Świnna Poręba", tenisa stołowego w „TOP" Koziniec, a piłkę nożną trenować można w „LKS SPARTAK" Skawce lub w LKS „Czarni" Koziniec. Panie również, by nie tracić formy regularnie uczestniczą w ćwiczeniach gimnastycznych, które prowadzone są w Domach Kultury w Kozińcu, Świnnej Porębie, Mucharzu i w Skawcach, a mniejsze dziewczynki ćwiczą - tańcząc. Na koniec warto wspomnieć o projekcie przygotowanym dla zwolenników chodzenia, pod okiem instruktora odbędą się zajęcia z nording walking oraz piesze wycieczki turystyczno-krajoznawcze z naszymi harcerzami.
Dołącz do aktywnych.

Już dziś nastaw swój azymut na sport i weź udział w Europejskim Tygodniu Sportu, który od 17 do 23 maja zamieni teren gminy Mucharz w sportową arenę.

Zapraszamy do współpracy i udziału.

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Zespół Administracyjny Szkół

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: