N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Węgierscy motocykliści w Świnnej

Stowarzyszenie Klub Motocyklowy Strażaków „Riders Of Flames" z siedzibą w Świnnej Porębie gościł w dniach 31.05 - 02.06. 2013 r. grupę 27 motocyklistów (w tym 9 amazonek) Węgierskich. Motocykliści przybyli, aby zapalić znicze i odsłonić tablicę pamiątkową w miejscu katastrofy drogowej na „zakopiance", w której w ubiegłym roku zginęli ich trzej koledzy.

Do tragedii doszło 27 maja 2012 r., kiedy samochód osobowy wjechał wprost w nadjeżdżającą grupę węgierskich motocyklistów.

Trzydniowa wizyta pilotowana była przez Konsulat Węgierski, a całością wizyty w Naszym kraju zajął się Klub Strażaków. Motocykliści zwiedzili min. Zakopane, Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską, Wieliczkę oraz wzięli udział w III Pielgrzymce Motocyklowej Strażaków na Krzeptówki i do Ludźmierza. Planowana trasa i miejsca które odwiedzili Węgrzy z polskimi przyjaciółmi wynikała z chęci dokończenia nieszczęśliwie przerwanej wycieczki ich tragicznie zmarłych kolegów. Do działań związanych z przygotowaniem wizyty czynnie włączył się Wójt Gminy Mucharz Pan Wacław Wądolny.

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Rodzina 500+

Sesja rady gminy

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ewidencja obiektów

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Zespół Administracyjny Szkół

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Wpis i zmiana w CEIDG są bezpłatne

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

WKU Oświęcim

Wiadomości powiatowe

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: