N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Jezioro Mucharskie

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
226
643
2052
35024
32946
4230579

60 lat OSP w Jaszczurowej

Nie szukają wymówek, gdy mają spełnić swój obowiązek. Zaakceptowali strach, idą naprzód mimo walenia serca, które mówi: zawróć. To oni ochotniczo lecz z trudem i wysiłkiem pokonują  i opory wypełniając swój obowiązek... strażacy z Jaszczurowej, bo o nich mowa... świętowali swoje 60-lecie istnienia.

W sobotę 25 maja br., odbyły się uroczystości z okazji  jubileuszu 60-lecie istnienia OSP w Jaszczurowej. Był to szczególny dzień dla całej społeczności strażackiej z terenu gminy Mucharz oraz dla mieszkańców. Pogoda cóż, trochę zimno, ale to nie odstraszyło mieszkańców i gości by świętować razem ze strażakami jubileusz i dzień strażaka. Obchody rozpoczęto uroczystą Mszą Św. w Kaplicy pod wezwaniem Św. Rafała Kalinowskiego w Jaszczurowej. Następnie po znakomitym zaprezentowaniu się strażaków w trakcie przemarszu kolumny z orkiestrą ze Śleszowic wraz z licznymi pocztami sztandarowymi jednostek OSP,  przystąpiono do głównej części uroczystości pod Remizę OSP w Jaszczurowej.

Na początku Prezes OSP w Jaszczurowej Pan Janusz Bednarczyk przedstawił wszystkim zebranym rys historyczny OSP Jaszczurowej. Dalsza część apelu, to wręczanie nagród, odznaczeń, listów gratulacyjnych i podziękowań skierowanych do  całej strażackiej rodziny. Życzenia „za dobro, które czynicie, pracę, dyspozycyjność, niesienie pomocy potrzebującym..." płynęły z różnych środowisk: od Władz powiatowych i samorządowych, Komendy Państwowej Straży Pożarnej, Zarządu OSP w Mucharzu.

Święto 60-lecia powstania jednostki OSP w Jaszczurowej zostało połączone z obchodami Dnia Strażaka w Gminie Mucharz. Stąd również odbyło się uroczyste przekazanie gratulacji i aktu dokonania wpisu OSP Koziniec-Centrum do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Po zakończeniu oficjalnej części, odbyła się część artystyczna, którą przygotowały niezawodne „Jaszczurowianki" z piosenkami o swoich dzielnych i kochanych strażakach oraz dzieci z miejscowej szkoły pokazały przedstawienie „Dom się Pali", które bardzo rozbawiło gości, natomiast  zespoły taneczne z Domu Kultury w Jaszczurowej zachwyciły swoimi strojami  i  układem tanecznym.  Dla mieszkańców i gości strażacy przygotowali  festyn do białego rana. (TC)

Zobacz także:

60-lecie OSP w Jaszczurowej (foto UG Mucharz)

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Zespół Administracyjny Szkół

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: