N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Gościniec 4 Żywiołów - ogłoszenie

Stowarzyszenie „Gościniec 4 żywiołów" rozpoczęło wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2014-2020 dla obszaru gmin Lanckorona, Stryszów, Mucharz oraz Kalwaria Zebrzydowska. 

Napisz projekt, zdobądź fundusze z UE !

Pierwsze nabory wniosków już w pierwszej połowie 2017 roku!

Stowarzyszenie „Gościniec 4 żywiołów" rozpoczęło wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2014-2020 dla obszaru gmin Lanckorona, Stryszów, Mucharz oraz Kalwaria Zebrzydowska. Dnia 12 maja br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, została podpisana umowa o warunkach i sposobie realizacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność. Fundusze na realizację LSR zostały pozyskane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Zgodnie z podpisaną umową LGD „Gościniec 4 żywiołów" w nowym okresie ma do rozdysponowania 4 500 000,00 zł.

Środki zaplanowane w naborach wniosków zostaną przeznaczone na wsparcie dla społeczności lokalnej, skorzystać z nich będą mogły min. organizacje pozarządowe, osoby fizyczne, przedsiębiorcy, jednostki samorządu terytorialnego a także osoby z grup defaworyzowanych wskazanych w LSR. W ramach realizacji LSR 50% środków (tj. 2 250 000,00 zł PLN) zostało przeznaczonych na cel związany z rozwojem gospodarczym regionu – osoby zainteresowane będą mogły aplikować o środki na podejmowanie działalności gospodarczej oraz na rozwój istniejących już przedsiębiorstw. Nowością w tym okresie będzie organizowanie przez LGD konkursów grantowych skierowanych głównie do organizacji pozarządowych.

Warunkiem skorzystania ze środków przeznaczonych na realizację LSR jest złożenie wniosku o dofinansowanie realizacji operacji do Stowarzyszenia "Gościniec 4 żywiołów". Projekt musi być zgodny z celami zawartymi w LSR oraz złożony w oparciu o lokalne kryteria wyboru operacji. Złożone projekty podlegają ocenie przez Radę Stowarzyszenia (organ decyzyjny LGD), która wybiera te, których realizacja w największym stopniu przyczyni się do osiągnięcia celów LSR. Następnie wybrane wnioski przekazywane są do instytucji w celu podpisania umowy z wnioskodawcą.

Biuro LGD „Gościniec 4 żywiołów", którego siedziba znajduje się w Lanckoronie świadczy bezpłatnie usługi doradcze dla potencjalnych beneficjentów. Na terenie gmin Stryszów, Mucharz oraz Kalwaria Zebrzydowska prowadzone są punkty konsultacyjne dla wszystkich zainteresowanych pozyskaniem środków z programu PROW. Na stronie internetowej http://gosciniec4zywiolow.pl znajduje się dokumentacja związana z planowanymi naborami w tym min. LSR, kryteria wyboru operacji i harmonogram naborów. W najbliższym okresie odbędą się bezpłatne spotkania informacyjne połączone z doradztwem informacje o spotkaniach zamieszczone zostaną min. na lokalnych stronach internetowych.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu z naszym biurem i zapraszamy do współpracy.

  • tel./fax (33) 843 62 18 e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 


Otwarcie Inkubatora Kuchennego w Stryszowie dniu 22.09.2016 r.

Otwarcie Inkubatora Kuchennego w Stryszowie dniu 22 września 2016 r. było naprawdę wielkim wydarzeniem.

Dzięki zaangażowaniu i ogromnej życzliwości wielu osób, a przede wszystkim Stowarzyszeniu Gościniec 4 żywiołów, które sprawowało bezpośredni nadzór nad przedsięwzięciem, możemy już spokojnie powiedzieć, że inwestycja zapoczątkowana w 2010r. zakończyła się sukcesem.

Obecnie trwają działania promocyjne mające na celu zapoznanie okolicznych mieszkańców, rolników oraz przedsiębiorców i wszystkich zainteresowanych z możliwościami, warunkami pracy, planami oraz projektami związanymi z nowym obiektem.

Jednym z takich działań jest prezentacja oferty Spółdzielni Socjalnej ,,Smaki Gościńca", która także jest użytkownikiem Inkubatora. W ostatnią niedzielę, tj. 9 października 2016r. panie ze spółdzielni zagościły w Jastrzębi na kolejnym już Beskidzkim Jarmarku pod hasłem ,,Przysmaki jesieni" zorganizowanym przez Społeczny Komitet Rozwoju, Dyrektora oraz Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Jastrzębi przy współpracy ze starostwem wadowickim i GOK w Lanckoronie.

Mimo dość chłodnej już jesiennej pogody, liczne atrakcje dla najmłodszych, warsztaty i konkursy, wystawa dawnych sprzętów gospodarskich oraz występy zaproszonych gości przyciągnęły wiele osób, w tym całe rodziny z dziećmi. Nie brakowało oczywiście miłośników dobrego jedzenia. A było co degustować!
Chętnie smakowano i kupowano zamknięte w słoiczkach smaki i zapachy lata oraz jesieni- soki, syropy, dżemy, miody. Była to także okazja do obejrzenia filmu na temat niedawno otwartej inwestycji zaprezentowany przez prezes LGD Gościniec 4 żywiołów p. Renatę Bukowską.

Wkrótce następne akcje promujące Inkubator. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat wszystkich zainteresowanych zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej, gdzie będziemy informować o organizowanych szkoleniach i warsztatach oraz usługach dostępnych w ramach nowej inwestycji.


Otwarcie Inkubatora Kuchennego w Zakrzowie

Stowarzyszenie LGD „Gościniec 4 Żywiołów" zaprasza w dn. 22.09.2016r. o godz. 10:00 na uroczyste otwarcie Inkubatora Kuchennego w Zakrzowie, Zakrzów 175 /budynek starej szkoły/.

Inkubator kuchenny jest wynikiem projektu realizowanego w ostatnich 5 latach pt. „Produkt Lokalny z Małopolski" w którym Stowarzyszenie „Gościniec 4 żywiołów" było partnerem.

Uroczystość otwarcia Inkubatora Kuchennego jest częścią Festiwalu Produktu Lokalnego z Małopolski (PLM), który zaplanowany został na 20-22 września 2016r. Celem Festiwalu jest prezentacja i podsumowanie efektów 5-letnich prac w ramach projektu Produkt Lokalny z Małopolski – funkcjonujący lokalny system żywnościowy pn. Produkt Lokalny z Małopolski (PLM), który umożliwia konsumentom kupowanie produktów lokalnych bezpośrednio od rolników i producentów za pośrednictwem targów, klubów zakupowych oraz centrów lokalnej kultury kulinarnej. Fundacja współtworzyła system z ponad 154 rolnikami i producentami żywności, ponad 20 lokalnie działającymi organizacjami pozarządowymi, ponad 16 samorządami lokalnymi oraz z Małopolską Izbą Rolniczą i Małopolskim Urzędem Marszałkowskim.

Honorowy Patronat nad Festiwalem objął Marszałek Województwa Małopolskiego – Pan Jacek Krupa.

Harmonogram otwarcia Inkubatora:

http://gosciniec4zywiolow.pl/filemanager/img/program_inkubator_pl.pdf

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie Festiwalu:

http://festiwal.produktlokalny.pl/

Więcej informacji:

  • "Gościniec 4 żywiołów"
  • 34-143 Lanckorona 473
  • tel/fax 33/843 62 18

 

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Rodzina 500+

Sesja rady gminy

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ewidencja obiektów

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Zespół Administracyjny Szkół

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Wpis i zmiana w CEIDG są bezpłatne

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

WKU Oświęcim

Wiadomości powiatowe

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: