N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

GOKiC Mucharz - oferta

Kapliczki Gminy Mucharz

Jezioro Mucharskie

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
3152
1310
4462
25131
27113
4092873

Dzień otwarty gimnazjum

W Gimnazjum im. Janiny Barbary Górkiewiczowej w Mucharzu uczniowie i nauczyciele świętowali Dzień Patrona. Był to także Dzień Otwarty gimnazjum dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych.

Do siedziby szkoły w Jaszczurowej przybyli uczniowie gminnych szkół podstawowych: z Mucharza, Świnnej Poręby i Jaszczurowej. W ramach „spotkań z Patronem” szóstoklasiści obejrzeli film pt. „Pamięci Janiny Barbary Górkiewiczowej. Wieś na dnie jeziora”, poświęcony patronce gimnazjum, a zrealizowany przez uczniów szkoły oraz odwiedzili Izbę Pamięci, w której zgromadzono wiele rodzinnych i osobistych pamiątek pisarki. Przyszli gimnazjaliści obejrzeli scenkę przygotowaną przez Koło Teatralne „Jaszczury” i zapoznali się z pracą Samorządu Uczniowskiego.

Spotkali się z harcerzami ze 130 Drużyny Starszoharcerskiej „Stu trzydziestu z Mucharza” im. ks. Józefa Poniatowskiego, zainteresowali działalnością Klubu Turystycznego, Klubu Fotograficznego „Okno”, Harcerskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej, Spółdzielni Uczniowskiej „Żaczek” i Wolontariatu „Serce dla serca”, uczestniczyli w mini zajęciach plastycznych. Dużym przeżyciem była dla szóstoklasistów wizyta w gabinecie dyrektora gimnazjum. Wielu emocji dostarczyły rzuty piłki siatkowej, rozegrane między trzema szóstymi klasami. Na zakończenie spotkania zorganizowano konkurs, w którym nagrodami były książki Janiny Barbary Górkiewiczowej „Wybór wierszy i opowiadań”.

Uczniowie klas szóstych zostali przyjęci w gimnazjum niezwykle ciepło i życzliwie. Mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną i pozalekcyjną gimnazjum, zapewniającą młodzieży kształcenie się oraz rozwijanie zainteresowań i pasji. Dyrektor gimnazjum złożyła uczniom życzenia na nadchodzące święta oraz zaprosiła ponownie, już na wrzesień, by w roku szkolnym 2014/2015 mogli kontynuować naukę jako uczniowie gminnego, mucharskiego gimnazjum. (D. Polan)

Zobacz także:

Dzień Patrona i Dzień Otwarty (foto RK) 

 

 

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

Sesja rady gminy

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ewidencja obiektów

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Zespół Administracyjny Szkół

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Wpis i zmiana w CEIDG są bezpłatne

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

WKU Oświęcim

Wiadomości powiatowe

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: