N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Jezioro Mucharskie

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
156
1081
3452
15532
30745
4178141

II festiwal rosołu

 

Pierwsza polska książka kucharska napisana w wiśnickim zamku przez Stanisława Czernieckiego wybitnego kuchmistrza księcia Aleksandra Michała Lubomirskiego stała się inspiracją do zorganizowania 14 października 2012 r. przez Stowarzyszenie LGD „Dolina Raby" II Festiwalu Rosołu, który odbył się w Parku Kultury i Wypoczynku w Tomaszkowicach koło Wieliczki.

W konkursie na najlepszy rosół udział wzięło także nasze LGD „Gościniec 4 żywiołów", które reprezentowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Świnnej Poręby, w składzie: Halina Szczurek, Stanisława Sikora, Zofia Wróbel, Krystyna Siwek  oraz towarzysząco p. Kazimierz Siwek. Na II Festiwalu Rosołu LGD „Gościniec 4 żywiołów" otrzymał I miejsce „Za najsmakowitszy Rosół Polski" w kategorii „Goście" za „Rosół wielosmakowy z pieca".

„Rosół wielosmakowy z pieca" przygotowany przez Panie z KGW ze Świnnej Poręby otrzymał Złotą Rekomendację od Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników. Jury konkursowe - którego przewodniczącym był sam Adam Geissler znany z programów telewizyjnych restaurator - oceniając rosoły brało pod uwagę smak, zapach, barwę oraz przejrzystość. Nie bez znaczenia było również to z czym ten rosół jest podany i jak. Liczyło się również ogólne wrażenie, które niejednokrotnie decydowało o końcowej ocenie. Konkurs rozpoczął się o godzinie 13:30 oceną stanowisk wystawców, następnie Jury rozpoczęło degustację rosołu i jego ocenę. Wszyscy uczestnicy konkursu wraz z przedmiotem konkursu jakim był rosół podchodzili do stanowiska Jury konkursowego aby Jury mogło dokonać wyboru „Najsmakowitszego Rosołu polskiego".

Oprócz rosołu, który był najważniejszym punktem festiwalu na stoiskach uczestników konkursu królowały inne produkty regionalne, które można było wypróbować. Stowarzyszenie Małopolskich Kucharzy i Cukierników ugotowało swój własny rosół na kuchni polowej, który został rozdany chętnym stojący w kolejce. Po części konkursowej i ocenie rosołu odbyła się część artystyczną w Dworku Emilii, którą rozpoczął wykładem Profesor UMK dr hab. Jarosław Dumasowski. Po część wykładowej wystąpili laureaci I Festiwalu Piosenki Andrzeja Zielińskiego. Następnie w rytmie Walca Angielskiego, Tanga oraz Walca Wiedeńskiego do muzyki z filmu „Noce i dnie" mogliśmy zobaczyć pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu szkoły tańca Skalski Dance School. Po długim wyczekiwaniu nastąpił moment ogłoszenia wyników i nagrodzenia zwycięzców. Poza wspaniałym rosołem przygotowanym przez Panie z KGW, na pięknie przystrojonym stole  znalazły się także inne przysmaki, takie jak domowe ciasta i ciasteczka. Nie zabrakło także materiałów promujących nasze LGD oraz gadżetów.

Przedstawicielkom KGW ze Świnnej Poręby serdecznie gratulujemy. Dziękujemy za zaangażowanie i włożony trud oraz za poświęcony swój wolny czas aby reprezentować nasze LGD podczas festiwalu.

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Zespół Administracyjny Szkół

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: