N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
114
667
6177
11534
25978
4466850

Jaszczurowianki z Laurem Babiogórskim

Jaszczurowianki z Laurem Babiogórskim

Kolejny Laur Babiogórski trafił do Gminy Mucharz. Zespół „Jaszczurowianki" został uhonorowany za kultywowanie tradycji Beskidu Małego – naszej Małej Ojczyzny.

W sobotę 19.12.2015 r. w ośrodku wypoczynkowym Totus Tuus w Zembrzycach odbyło się posiedzenie zarządu oraz uroczyste spotkanie przedświąteczne Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich, którego Gmina Mucharz jest aktywnym członkiem od 2009 roku.

Podczas gali starszy gazda stowarzyszenia p. Marek Listwan wespół z wójtem Gminy Mucharz p. Wacławem Wądolnym wręczyli Laur Babiogórski zespołowi i Kołu Gospodyń Wiejskich „Jaszczurowianki" z Jaszczurowej. Wyróżnienie przyznane zostało za całokształt działalności, twórczość muzyczną i promowanie regionalnego folkloru, za kultywowanie tradycji i dziedzictwa kulinarnego oraz za aktywny udział w przedsięwzięciach Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich, promocję lokalnych produktów, ziół i zdrowego żywienia. Podobny laur przyznano także orkiestrze "Rytm" ze Zembrzyc, która uświetniła muzycznie całą uroczystość.

Laur babiogórski - to odznaczenie ustanowione przez Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich dla zasłużonych dla dokumentowania przeszłości historycznej oraz rozwoju i promocji obszaru Babiej Góry. Wcześniej, w 2013 roku otrzymał go p. R. Kadela, a w 2014 – Dziecięca Ludowa Kapela „Kozinianie".

Opłatek SGB (foto R.Kadela)

 

 

 

Czytaj więcej...

Droga w przebudowie

 Mucharz droga w przebudowie - czasowe zamknięcie odcinka drogi w dniu 16.12.2019 r. w godz. 8.00-16.00.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie - zmiana godzin pracy

Wójt gminy informuje o zmianie godzin pracy urzędu w okresie przedświątecznym oraz przed Sylwestrem.

Czytaj więcej...

Wigilijny stół 2019

W sobotę 7 grudnia, w Inwałdzie odbyła się XX edycja "Wigilijnego stołu" zorganizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich z Andrychowa - nie zabrakło przedstawicieli gminy Mucharz.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie - czyszczone kominy...

Komunikat Prezesa Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy do właścicieli, zarządców i użytkowników budynków w związku z kampanią społeczną „Czyszczone kominy to mniejszy smog"

Czytaj więcej...

Wybory samorządowe 2018 - uzupełniające

W dniu 8 grudnia 2019 r. w wyborach uzupełniających do rady Gminy Mucharz, zgodnie z protokołem Obwodowej Komisji Wyborczej w Świnnej Porębie mandat radnego uzyskał Paweł Sukiennik.

Czytaj więcej...

Mikołajki w gminie Mucharz 2019

Ten dzień nie zmienia się od lat. 6 grudnia 2019 święty Mikołaj wylądował w gminie Mucharzu - w naszych mieszkaniach,  domach kultury i szkołach - z workiem pełnym prezentów, rózgami oraz pastorałem w ręku.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie - starostwo powiatowe

Starostwo Powiatowe w Wadowicach informuje, że kolejne spotkanie dot. „Programu Priorytetowego Czyste Powietrze" odbędzie się w dniu 17 grudnia 2019 r. (wtorek), w godz. 12.00 – 15.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wadowicach

Czytaj więcej...

Koziniec - oferta wyjazdu

Ośrodek Kultury i Czytelnictwa Domu Kultury w Kozińcu organizuje wyjazd do teatru w Cieszynie na sztukę: „Jasełka tradycyjne".

Czytaj więcej...

Ogłoszenie - rejestr BDO

Rejestr podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami uruchomiony został 24 stycznia 2018 r.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie pogodowe

Ostrzeżenie meteorologiczne: Ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego (150 µg/m3) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Zobacz prognozę jakości powietrza w Małopolsce. Termin: 6-7.12.2019 r.

Wyświetl starsze artykuły

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

 Małopolska Izba Rolnicza

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: