N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Jezioro Mucharskie

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
444
895
6653
18733
30745
4181342

 

27 Finał WOŚP w Mucharzu

 

Podatki i zwrot podatku akcyzowego 2019

  

Jaszczurowianki z Laurem Babiogórskim

Jaszczurowianki z Laurem Babiogórskim

Kolejny Laur Babiogórski trafił do Gminy Mucharz. Zespół „Jaszczurowianki" został uhonorowany za kultywowanie tradycji Beskidu Małego – naszej Małej Ojczyzny.

W sobotę 19.12.2015 r. w ośrodku wypoczynkowym Totus Tuus w Zembrzycach odbyło się posiedzenie zarządu oraz uroczyste spotkanie przedświąteczne Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich, którego Gmina Mucharz jest aktywnym członkiem od 2009 roku.

Podczas gali starszy gazda stowarzyszenia p. Marek Listwan wespół z wójtem Gminy Mucharz p. Wacławem Wądolnym wręczyli Laur Babiogórski zespołowi i Kołu Gospodyń Wiejskich „Jaszczurowianki" z Jaszczurowej. Wyróżnienie przyznane zostało za całokształt działalności, twórczość muzyczną i promowanie regionalnego folkloru, za kultywowanie tradycji i dziedzictwa kulinarnego oraz za aktywny udział w przedsięwzięciach Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich, promocję lokalnych produktów, ziół i zdrowego żywienia. Podobny laur przyznano także orkiestrze "Rytm" ze Zembrzyc, która uświetniła muzycznie całą uroczystość.

Laur babiogórski - to odznaczenie ustanowione przez Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich dla zasłużonych dla dokumentowania przeszłości historycznej oraz rozwoju i promocji obszaru Babiej Góry. Wcześniej, w 2013 roku otrzymał go p. R. Kadela, a w 2014 – Dziecięca Ludowa Kapela „Kozinianie".

Opłatek SGB (foto R.Kadela)

 

 

 

Czytaj więcej...

Ogłoszenie pogodowe

Ostrzeżenie meteorologiczne: W godzinach popołudniowych i wieczornych po osłabnięciu prędkości wiatru prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -4°C do -2°C temperatura minimalna gruntu około -5°C Termin: ostrzeżenie ważne do: 2019-01-18 21:00:00

Czytaj więcej...

Ogłoszenie - konsultacje

W związku z aktualizacją Programu ochrony środowiska przed hałasem dla województwa małopolskiego dla terenów wzdłuż dróg zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oraz PKP Polskie Linie Kolejowe Sp. z o. o., rozpoczęły się konsultacje społeczne, które potrwają do 25 stycznia 2019 r.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie - zbiórka odpadów - konkurs

Zapraszamy nauczycieli i uczniów szkół podstawowych do udziału w V edycji ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady" pod patronatem Pana Marszałka Województwa!

Czytaj więcej...

27 Finał WOŚP w Mucharzu

W tym roku zbieraliśmy dla dzieci małych – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych – pod hasłem „pomaganie jest dziecinnie proste". I okazało się, że w gminie Mucharz pomaganie jest rzeczywiście proste!

Czytaj więcej...

Morze Możliwości zaprasza

Grupa nieformalna Dwie Ule wraz ze Stowarzyszeniem Morze Możliwości zaprasza wszystkich na wspólne dzierganie sweterków dla potrzebujących.

Czytaj więcej...

Ferie zimowe 2019

Przedstawiamy propozycje na ferie zimowe 2019 w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Mucharzu, Domach Kultury w Jaszczurowej, Kozińcu, Skawcach, Świnnej Porębie oraz harcerzy z mucharskiego środowiska ZHP.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie Urzędu Gminy

Wójt Gminy Mucharz informuje, że został ogłoszony otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego w zakresie rozwoju sportu w roku 2019.

Czytaj więcej...

Opłatek z harcerzami

Środowisko harcerskie gminy Mucharz uczestniczyło w spotkaniu opłatkowym Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP. Uroczystość odbyła się 8 stycznia 2019 r. w Wadowickim Centrum Kultury.

Czytaj więcej...

Orszak Trzech Króli 2019

W Mucharzu odbyło się Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. 800 uczestników gościło na mszy w kościele parafialnym św. Wojciecha BM.

Czytaj więcej...

Projekty w gminie Mucharz

Panie z KGW z terenu Gminy Mucharz już wkrótce będą mogły pochwalić się nowym sprzętem kuchennym, który zakupiony zostanie dzięki realizacji projektów.

Wyświetl starsze artykuły

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Zespół Administracyjny Szkół

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: